Çocuklar oyunlaştırma metoduyla İngilizce öğreniyor

Glavrone

New member
23 May 2021
148
0
1
İngilizce, İspanyolca ve Çince, araştırmalara bakılırsa dünyanın en epeyce konuşulan lisanı olmaya aday gösterilse de yabancı lisan olarak İngilizce’yi öğrenmeyi yeğleyenlerin sayısı çok yüksek. Meticulous Research tarafınca yapılan bir araştırma, dünya çapındaki 1,8 milyar lisan öğrencisinin %77’sinin İngilizce öğrencileri olduğuna işaret ediyor. bir epeyce mevzuda olduğu üzere yabancı lisan tahsili de giderek online platformlara kayıyor. Tıpkı araştırmaya nazaran, online lisan öğrenme pazarı 2021’den 2027’ye kadar yıllık ortalama %18,7 büyüyerek 21,2 milyar dolara ulaşacak. Çocuklarının geleceğine yatırım yapmak isteyen ebeveynler, erken yaşta lisan öğrenmeye başlamaları için tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de online platformlara yöneliyor.

Yarım milyondan fazla aile tarafınca tercih ediliyor

Novakid Online İngilizce Okulu Türkiye Yöneticisi Erhan Oduncu, bahse dair yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Dijital çağda birden çok lisan bilmenin değeri giderek artıyor. Biroldukca aile çocuklarının erken yaşta İngilizce öğrenmeye başlaması için kursları araştırıyor ve online derslere yöneliyor. Novakid olarak 45 ülkedeki yarım milyondan fazla ailenin 4-12 yaş kümesindeki çocuklarına hizmet veriyoruz. Çocukların kolaylıkla İngilizce öğrenebilmeleri için yer zorunluluğunu ortadan kaldırarak hem online tıpkı vakitte özelleştirilmiş eğitim tecrübesi fırsatı sunuyoruz.”

Oyunlaştırma İngilizce derslerine uyarlandı!

Novakid’in memleketler arası standartlara uygun çağdaş bir İngilizce ders müfredatı tasarlayarak, çocukların İngilizce’yi keyifle öğrenebilmesi, kaliteli, inançlı ve konforlu bir eğitim alabilmeleri için farklı metotlar uyguladıklarını belirten Novakid Türkiye Yöneticisi Erhan Oduncu ise eğitim prensiplerini şu sözlerle açıklıyor: “Eğitim müfredatımız lisanı deneyimleyerek öğrenme prensipleri üzerinde formlandığı için dersleri oyunlaştırma metotlarıyla gerçekleştiriyoruz. Oyun üzere geçen dersler, sürükleyici kıssalar ve sanal gerçeklik teknolojisi yardımıyla İngilizce ders olmaktan çıkıyor ve bir hobiye dönüşüyor. Bu prosedür çocukların hem de birinci dersten itibaren ses, söz ve cümleleri İngilizce söylem etmeye başlamasına ve süratli konuşma hüneri kazanmasına yardımcı oluyor. Öğretmenlerimizin yalnızca İngilizce konuşması ise çocukların hassaslıklarını artırıyor.”

Eğitimde kişiselleştirme tecrübesi periyodu başladı!

kişiselleştirilmiş tecrübeleri eğitime uyarladıklarını aktaran Erhan Oduncu, “Novakid’in özel data toplama ve sürece teknolojisi yardımıyla, her ders çocuğun gelişimi ve ferdi gereksinimlerine uygun olarak şekilleniyor. olağan olarak, Novakid’in kişiselleştirilmiş bir tecrübe sunmasını sağlayan yegane özellik data sürece sistemi değil. Öğrenci ve ebeveynlere rutin olarak tavsiyelerde bulunan öğretmenlerimiz, eğitim sürecini yakından takip edip, gerekli değerlendirmeleri yaparak tüm eğitim sürecini öğrencinin gereksinimlerine uygun hale getiriyor. Örneğin final testinde istenilen kararı yakalayamayan öğrenciye ek dersler ve öğrendiklerini pratik etme imkanı sunuluyor. İmtihan hayli kolay geldiği takdirde ise sistem öğrencinin otomatik olarak bir üst düzeye geçmesini sağlıyor.” tabirlerini kullandı.

Farklı yaş kümelerine 3 farklı İngilizce programı!

Novakid’de farklı yaş kümeleri ve lisan düzeylerine uygun 3 farklı İngilizce programı sunduklarını ve müfredatın Avrupa Lisanları Ortak Çerçeve Programı CEFR’e uygun tasarlandığını belirten Erhan Oduncu, Novakid’in misyon ve amaçlarını şu sözlerle paylaşıyor: “Öğrenci ve ebeveynlerin beklentilerini her vakit önceliğimiz kabul ediyor, İngilizce öğrenirken her adımda yanlarında oluyoruz. Haftanın 7 günü ulaşılabilen müşteri hizmetimiz, şahsi hesaplarda yer alan sohbet özelliği yahut e-posta aracılığıyla sorularını anında cevaplayarak danışmanlık sunuyoruz. TESOL, CELTA üzere sertifikalara sahip olan uzman eğitmen takımımızla bir arada, güncelliğimizi her vakit müdafaanın yanı sıra tüm çocukların İngilizce’yi severek öğrenme imkanına sahip olması için