CHP’li Antmen: Mersin Limanı’ndaki kameralar şirketin, 15 dakikada her şey olabilir

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
CHP’li Antmen: Mersin Limanı’ndaki kameralar şirketin, 15 dakikada her şey olabilir Sözcü müellifi Çiğdem Toker, Türkiye’de ele geçirilen kokain ölçüsünün arttığını hatırlatarak, CHP’li Alpay Antmen ile Uzman Polat’ın hususla ilgili çalışmasını bir daha gündeme taşıdı. Milletvekillerinin “Muz yüklü konteynerler, limanda kameraların görmediği kör noktalara çekiliyor” tespitini aktaran Toker, Antmen’le yaptığı görüşmeye dair bilgileri yazdı.

Sözcü’deki köşe yazısında, Mersin Limanı Genel Müdürü Johan Van Daele’nin “Kör nokta yok” açıklamasını Antmen’e hatırlattığını ve “559 kamera ile 7/24 izlendiği belirtiliyor, yorumunuz nedir?” sorusunu yönelttiğini belirten Toker şu cevabı aldığını aktardı:

“Kameralar devletin değil, limanın. halbuki devletin olması lazım. Artık bu kameraların hangilerinin ne vakit çalışıp hangilerinin bozulduğunu bilmiyoruz. 15 dakikalık bir elektrik kesintisi kâfi. Kamera arıza yaptı, oraya gidip tamir edin deyinceye kadar her şey olup bitebilir.”

Toker yazısına şu biçimde devam etti:

Antmen, savcılığın kendileri için “Bu ayrıntıları nereden alıyorlar” diye kimi şahıslara sorduğunu öğrendiklerini de paylaştı.

“Ben milletin vekiliyim, avukatım, baro başkanlığı yaptım. Becerikli (Polat) Beyefendi, gümrük müşavirliğinden geliyor. olağan olarak bilgiler edineceğiz. Bu bizim bakılırsavimiz. Savcılığın soruşturmayı yürütmesini bekliyoruz. Gümrük, kaçakçılık epeyce düzgün çalışıyor lakin daha sonrası ne olacak, kime gidecek, kime dağılacak, finansör kimdi üzere soruların karşılığının bulunması lazım. Soruların karşılığını, Emniyet’in araştırması gerekiyor. Fakat soruların yanıtını, Emniyet’in araştırması gerekiyor. Lakin soruşturmanın KOM’dan alındığı tez ediliyor.”

YAZININ TAMAMI