CELINE DION’UN HAYATI BELGESEL OLUYOR

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
CELINE DION’UN HAYATI BELGESEL OLUYOR Celine Dion hakkında her şeyi bilmek istiyoruz! Bilhassa de eksantrik ve kusursuz tarzını nasıl yaratığını… Geçtiğimiz Salı günü Instagram’ından heyecanlı bir haber duyuran Celine Dion, özel hayatının ve mesleğinin bir belgesel olacağını deklare etti. Sony Music Entertainment ve Oscar Mükafatı adaylı direktör Irene Taylor ile birlikte çalıştığını söyleyen Dion, “Hayranlarıma karşı her vakit açık bir kitap oldum, hassasiyeti ve fikirli yaratıcılığı ile Irene’in herkese benim daha evvel görülmeyen yanlarımı gösterebileceğine inanıyorum. Öykümü en dürüst ve hisli biçimde anlatacağını biliyorum” dedi.

Belgeselin bilgileri çabucak hemen muhakkak olmasa da sinema, Dion’un ömrünü ve mesleğindeki muvaffakiyetleri kapsayacak. Biroldukca ödül kazanan, dünya turnelerine çıkan ve Las Vegas’da ikonik bir gösteriye sahip olan Dion’un anlatacak epeyce şeyi var!

Kırk seneyi aşkın bir müddetdir müzik bölümünde olan ve bölümün öncü isimleri içinde yer alan Dion, beş Grammy, iki Oscar Mükafatı ve 2016 Billboard Müzik Ödülleri’nde ‘Yaşam Uzunluğu Başarı’ Mükafatını kazandı. Birfazlaca hit müziğinin olmasının yanı sıra Dion’un tahminen de en bilindik müziği 1997’de ‘Titanic’ sinemasında yer alan ‘My Heart Will Go On’ müziği.

hem de Dion’un özel omurundaki çabalarını mevzu alacak olan belgeselde, Dion’un 2016’da eşi René Angélil’in vefatı da yer alacak. 21 sene boyunca evli kalan çiftin René-Charles, Eddy ve Nelson Angélil isminde üç oğlu olmuştu.

Müzik mesleğine ek olarak son senelerda dünyanın gözlerini ayıramadığı bir tarz ikonu haline gelen Dion, Paris Moda Haftası’ndaki kıyafetleri ile ‘Titanic’ sinemasına gönderme yapmıştı. Belgeselin yayın tarihi muhakkak olmasa da, haber ‘Aline’ isimli sinemanın duyurusundan birkaç gün daha sonra geldi. Dion’un hayatından ilham alan biyografik cinsteki ‘Aline’ sineması ise önümüzdeki sene vizyona girecek.