Çatısı çöken havuzda yaralanan çocuğun babası: sıradan bir olay değil

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Çatısı çöken havuzda yaralanan çocuğun babası: sıradan bir olay değil İstanbul Beykoz’da dün tesirli olan yağış niçiniyle spor salonunun çatısı çöktü. Salonda bulunan çocuklardan ikisi yaralandı. Bir çocuğun kafatasında kırık oluşurken yavaşça yaralanan 10 yaşındaki çocuğunun babası olayı anlattı.

DHA’nın aktardığına bakılırsa, İstanbul’da dün tesirli olan yağmurda Beykoz’da bir sitede bulunan spor salonunun çatısı yıldırım düşmesi niçiniyle çöktü. Eğitmen ve öğrencilerin salonda bulunduğu sırada meydana gelen olayda biri yavaşça, 2 çocuk yaralandı. Çocuklar hastanede tedavi altına alındı. Güvenlik kameralarına yansıyan manzaralarda, eğitmen ve öğrencilerin panikle kaçmaları ile birtakım modüllerin çocukların üzerine düştüğü görüldü.

Yaşanan olayda kafatasında kırık oluşan A.P.’nin geçirdiği ameliyat akabinde sıhhat durumunun yeterli olduğu yavaşça yaralanan A.Ö’nün ise ciğerlerine su gittiği tedavisinin devam ettiği bildirildi.

‘AMBULANS GELMEMİŞ YA DA ÇAĞIRILMAMIŞ HEPSİ sonrasındasında ORTAYA ÇIKACAK’

vakada yaralanan 10 yaşındaki A.Ö.’nün babası Ali Osman Ö., olayı öğrendiği anları şöyleki anlattı:

“Çok yakın bir arkadaşım beni aradı ve dedi ki, ‘Aliciğim kızın şu an benim kollarımda ve boğuldu. Sudan çıkardık. Çatı çöktü. Şu anda burada öbür bir sağlıkçı arkadaşımız da var, başındayız. Kaygı etme, merak etme ancak bil ki durum âlâ değil. Yani size anlatılacağı üzere epey yavaşça bir durum değil. Bütün çatı çöktü ve kızın suyun altında kaldı’ dedi. Bunun üzerine ben de eşimi aradım. Kendisine olay farklı aktarılmış. Fevkalade bir yağmur, harikulade bir trafik vardı. O sırada da ambulansa koydurmaya çalışıyoruz çocukları. Yaklaşık 40 dakika boyunca da çocuklar ambulansa konulmamış. Ambulans gelmemiş ya da çağırılmamış. Bunların hepsi çabucak sonrasında alışılmış ortaya çıkacak.”

‘BU O DENLİ KOLAY BİR OLAY DEĞİL’

Kameralardaki imgelerde çocukların faydalanma anlarını anlatan Osman Ö.,“Benim kızım üst çıkamıyor suyun üstüne ve suyun altına dalıyor ve burada nefessiz kalıyor, baygınlık geçiriyor. Birinci çıkaranlar kenara çekiyorlar ve kusturuyorlar çocuğu. Öteki çocuk ise başına bir darbe geliyor. Onun başına da bir bandaj yapıp bekletiyorlar çocuğu. daha sonra yine döndüğümde öteki çocuğun etrafında bir panik havası vardı, oradaki tabiplerde. ‘Ne oldu arkadaşlar’ dedim. Dediler ki kafatası kemiği kırık. Ve bebir daha müdahale etmiş olma ihtimali var. Ameliyata alıyoruz ivedilikle. Yani bu o denli sıradan bir olay değil. Manzaralar elimize geldi. Kamuoyunda paylaşıldı. Orada da görüldüğü üzere son küme çocukların neredeyse tam üstüne düşüyor ve bunlardan o çocukcağız kurtulamamış. Yani kamuoyunun bunu bilmesi lazım” diye konuştu.

Osman Ö. kızının durumuyla ilgili, “Şu anda hastanede bugün de çıkaramadık. Zira o baygınlık anında aspirasyon meydana gelmiş. Yani ciğere su gitmiş. Ciğere su gidince de oradaki suyun bir biçimde dışarı atılması lazım ve bunun enfeksiyon olmadan olması lazım” sözlerini kullandı.

Ormanda bulunan spor salonunda teknik olarak kusur olup olmadığını, bakımların nizamlı olarak yapılıp yapılmadığını inceleyeceklerini belirten Osman Ö., “Kimseye rastgele bir tolerans tanıma üzere bir fikrimiz yok. Bir kusur varsa o kusurun kesinlikle bedeli olacak. Bir kusur yok ise objektif önlenemez bir şeyse eyvallah. bu biçimde kimsenin diyecek bir şey yok. Lakin şu ana kadar yürüyen süreçten biz rahatsızız. En önde de kamuoyunun bu türlü yanlış bilgilendirilmesinden rahatsızız” dedi. (HABER MERKEZİ)