Bursa’da Türkiye’nin en değerli Tofaş’ı 180 bin TL’ye satıldı

semihkara24

New member
14 Haz 2021
479
0
1
Koronavirüs salgınının birinci günlerinden bu yana, Türkiye’de sıfır ve ikinci el araba fiyatları giderek artıyor.

Türkiye’de araç piyasasına bir devir damgasını vurmuş Doğan modelleri ise şu sıralar 40-50 bin TL bandında alıcı buluyor. Lakin araçlarda yapılan çeşitli modifiyeler, satış meblağlarını da üstlere çıkartabiliyor.

Türkiye’nin en çok tercih edilen araçlarından biri olan TOFAŞ’ın Doğan SLX marka modifiyeli aracı rekor fiyattan alıcı buldu.

180 BİN TL’YE SATILDI

Dış görünümü, iç tasarımı ve motoru adeta baştan yapılarak en lüks araçlardaki konforun sağlandığı Doğan, 180 bin lira satış bedeliyle yeni sahibini buldu.

“ÇOCUKLUK HAYALİMİZ”

Bursa’da araç kiralama işi ile uğraşan Yusuf Yamanlar, Doğan SLX marka aracı aldıktan daha sonra yaptığı açıklamada, “Allah’ıma şükürler olsun ki 35 yaşındayım ve 35 yıllık hayalimi bugün gerçekleştirdim. Bu otomobiller Türkiye’de yaşayan her arkadaşımın, her kardeşimin çocukluk hayalidir.

TOFAŞ’ın kuş serisi, eskimeyen bir yüz. Allah bana en lüks araçlara binmeyi nasip etti lakin bu biçimde bir Doğan’a binmeyi nasip etmedi. Bu araç benim çocukluk hayalimdi. Yaklaşık bir buçuk yıllık emeğin yapıtı olarak Türkiye’de eşi gibisi olmayan bu araç ortaya çıktı.

“VERDİĞİM PARA DEĞERLİ DEĞİL”

Allah bana bugün bu arabayı almayı nasip etti. Özür dileyerek söylüyorum bu araca verdiğim para epey değerli değil, zira bu otomobilde önemli bir emek var. Tanju Akdoğan kardeşim bu araca bir buçuk yıldır emek veriyor ve gözü üzere bakıyor. Kendisiyle anlaşarak arabayı hanemize kazandırdık. Allah hayaliyle yatıp kalkan herkese hayallerine kavuşmayı nasip etsin.” sözlerini kullandı.

Türkiye’nin en değerli Doğan SLX’i hakkında bilgiler paylaşan aracın mimarı toplumsal medya fenomeni ve beraberinde tır sürücüsü olan Tanju Akdoğan, “Yaklaşık bir buçuk yıllık emeğin yapıtı olarak bu araç ortaya çıktı. Aracımız 1993 model Doğan SLX külliyen yanılgısız, işlemsiz, kaporta olarak özgündür.

“TEK BİR ÇİZİK ÇATLAK YOK”

Güneşin verdiği ziyanlardan dolayı aracımız dışarıdan boyalıdır. Aracımız turbo 4.0 enjeksiyonludur. BMW M3 şanzımanı kullandık. Torpidosunda dahi tek bir çizik çatlak yok. Aracımızın direksiyonu Mercedes direksiyonu, koltuklarında ise elektrikli ısıtmalı ve elektrikli ayarlanabilir Mercedes koltuğunu tercih ettik.

Tavan ve kapı döşemelerimiz BMW F30 marka araçtan buraya uyarlandı. Ayrıyeten olağan standart göstergelerimizi dijital gösterge ile değiştirdik. Aracımızda üst seviye ses sistemi mevcut. Aracımızın bu donanımlara ve bu görünüme kavuşmasında büyük emeği olan Antalya’da yaşayan Metin Doğan ustamıza epey teşekkür ediyorum.

“560 BEYGİR GÜCE ULAŞABİLİYOR”

Aracımıza turbo modifiye yapılmış olup görselliği ve motor performansıyla öne çıkmaktadır. Aracımız 560 beygir gücüne ulaşabiliyor. Aracımız 0 kilometre süratten 400 kilometre sürate 11.4 saniyede çıkabiliyor.

“DÜNYANIN SAYILI ARAÇLARINDAN”

100 kilometre süratten 200 kilometre sürate ise 6.5 saniyede çıkabiliyor. Aracımız hem cadde modu tıpkı vakitte yarış moduyla Türkiye’nin hatta dünyanın sayılı araçlarından bir adedidir. Yeni sahibine iyi olsun.” dedi.