Bursa’da ısı yalıtım fabrikasında çıkan yangın denetim altına alındı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Bursa’da ısı yalıtım fabrikasında çıkan yangın denetim altına alındı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikada çabucak hemen belirlenemeyen niçinle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye epey sayıda itfaiyenin yanı sıra polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Tesisin üretim alanının tamamına yayılan yangın denetim altına alındı.
Bursa Valisi Yakup Canbolat yangının birinci belirlemelere göre yandaki bir tesise sıçradığını düşündüklerini lakin alevlerin yayılmadığını tespit ettiklerini söylemiş oldu.

3 PERSONEL HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Bölgeye tüm takımların sevk edildiğini anlatan Canbolat, “Fabrika çalışanlarının sözü kapsamında söylüyorum, asma tavan içindeki elektrik kaynaklı yangının çıktığı söz ediliyor. çabucak sonrasında natürel ki itfaiye değerlendirmeler yapacak. Şükürler olsun ki rastgele bir yaralı ve can kaybı yok şu an. Fabrikanın yöneticilerinin söylemiş olduği de bu. Dumandan etkilenen 3 çalışan var. Onlar da hastaneye sevk edildi.” tabirini kullandı.

Canbolat, fabrikanın 95 çalışanı olduğunu belirterek “İçeride kimyasallar var. Onunla ilgili de müdahaleler yapılıyor. Bütün imkanları seferber ettik. Allah beterinden korusun. Şu an için sevindirici olan şey bir can kaybının olmaması.” tabirini kullandı.(HABER MERKEZİ)