Burhan Kuzu ısrarla Orhan Ünğan’la temas kurmak istedi tezi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Burhan Kuzu ısrarla Orhan Ünğan’la temas kurmak istedi tezi Sedat Peker’in yaptığı son açıklamanın akabinde periyodun Cumhurbaşkanlığı Hukuk Siyasetleri Heyeti üyesi Burhan Kuzu’nun ‘uyuşturucu baronları’ Naci Şerifi Zindaşti ve Orhan Ünğan’la irtibatları bir daha gündeme geldi. Peker’in, Burhan Kuzu’nun İranlı uyuşturucu baronu Zindaşti’nin, Orhan Ünğan’ın hakkında açtığı davayı geri çekmesi için kendisiyle irtibata geçtiğini ileri sürmesinin akabinde taraf avukatlarının WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı.

‘RÜŞVET ALDILAR DİYOR’

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre; yazışmalarda, Burhan Kuzu’nun ısrarla Orhan Ünğan ile ilişki kurmak istediği belirtilirken “Kuzu, görüşmek için resmen yalvarıyor. ‘Naci bana kumpas kurdu, kandırıldım’ diyor. ‘Beni günah keçisi olarak seçtiler. Rüşvet aldılar’ diyor. Bakırköy’deki evrakta pakım diyor” tabirleri yer aldı.

‘SÜREKLİ AĞLIYOR’

WhatsApp yazışmalarına nazaran Ünğan’ın avukatının kullandığı cümleler şöyleki:

“Kuzu görüşmek için resmen yalvarıyor, avukatı ulaştı neler neler. Bu belgeyi takipsizlikle kapatmanın derdindeydiler. Ses kaydı aldık, iletiler da var. Avukat resmen ikrar ediyor kimi şeyleri ve ‘psikolojisi bozuk, daima ağlıyor’ diyor avukatı. Kalabalık ortamlarda bile tekraren ağlamış ‘ben masumum’ diye. Çağlayan konusunda ‘masumum demiyor’, ‘Naci bana kumpas kurdu, kandırıldım’ diyor. ‘Beni günah keçisi olarak seçtiler. Rüşvet aldılar’ diyor. Bakırköy’deki evrakta ‘masumum’ diyor. Lakin bilmiyor ki Bakırköy’deki herkes onun aradığını müfettişlere anlattı aslına bakarsan. Kuzu, Orhan Ünğan ile yüz yüze görüşme teklifini iletiyor.”

PEKER NE DEMİŞTİ?

Burhan Kuzu’nun cürüm örgütü başkanıyla ilgilerini bir daha gündeme getiren Sedat Peker, Kuzu’nun Orhan Ünğan’ın kendisine ziyan vermemesi ve şikâyetini geri çekmesi için kendisine başvurduğunu, erkeklerinı göndererek Orhan Ünğün’a ilettiğini deklare etti. Peker, Orhan Ünğan’ın kendisiyle irtibata geçen Burhan Kuzu’yu kullanmaya başladığını, Kuzu’nun uyuşturucu davasından 12 yıl mahpusu bulunan Ünğan hakkındaki yargı sonucunı değiştirmek için Bolu Adliyesi’ne gittiğini ve İlhan Ünğan’ın öldürülmesi olayında azemettirici olarak aranan avukat İlker Dağlı hakkında kırmızı bülten çıkarılması için devre girdiğini öne sürdü.