Bülent Ersoy’dan ‘şemsiye’ göndermesi: Başını yedin, yarın Hakkari’desin

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Bülent Ersoy’dan ‘şemsiye’ göndermesi: Başını yedin, yarın Hakkari’desin Bursa’da, bir hoşluk merkezinin açılışına katılan Bülent Ersoy, Anıtkabir ziyareti sırasında kendisine şemsiye tutan subayın Hakkari’ye tayiniyle ilgili olarak açıklama yaptı. Açılışa katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Kadrosu’nun da ‘Hakkari’ye tayin edileceğini’ söyleyen Ersoy, mehter başını yanına çağırarak, “Sen yarın kovulacağını biliyor musun? Geldin, burada çaldın. Başını yedin, yarın Hakkari’desin. Gelmeyin, yanıma uğramayın” dedi.

Müzikçi Bülent Ersoy, bir açılışa katılmak üzere Bursa’ya geldi. Nilüfer ilçesinde bir hoşluk merkezinin açılışına katılan Ersoy, açılış kurdelesini müzikçi Altay’la bir arada kesti. Konserden çıkıp Bursa’ya geldiğini söyleyen Ersoy, “Konser fazlaca hoştu. Üzüm salkımlarının ağacın belini büktüğü üzere, tıklım tıklımdı. Her yerden insan seli vardı” dedi.

‘GECE YATARKEN BİLE RUJ SÜRERİM’

Bir muhabirin, “Sizi her vakit şık görüyoruz. Şıklığın şayet olmazsa olmazı diyebileceğiniz, mücevherleriniz haricinde ne var?” sorusu üzerine rujsuz dışarı çıkmadığını söyleyen Bülent Ersoy, “Yatarken bile mücevher takarım. Çok severim. Rujsuz hiçbir yere çıkamam. Makyaj yapmam, yalnızca ruj sürerim. Cilt rengi de olsa rujumu daima sürerim. Gece yatarken bile sürerim” sözlerini kullandı.

‘BUNLARI DA HAKKARİ’YE SÜRECEKLER’

Bülent Ersoy, Anıtkabir’i ziyareti sırasında kendisine şemsiye tutan Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert’in, misyondan alınarak Hakkari Yüksekova’ya tayin edilmesiyle ilgili de konuştu. Ersoy, açılışa katılan Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehter Ekibi’nin da Hakkari’ye gönderileceği argümanında bulundu. Mehter başını yanına çağıra Ersoy, “Sen yarın kovulacağını biliyor musun? Geldin, burada çaldın. Başını yedin, yarın Hakkari’desin. Gelmeyin, yanıma uğramayın” dedi. Ersoy kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Açılışa Mehter Ekibi da gelmiş. Sakın bunları da işlerinden atmasınlar. Bilemiyorum, onların ne yapacağı muhakkak olmaz. Eyvah, bunlar da gidici. İnerken kaygıdan şemsiye tutan da olmadı. ‘Aman, bunun yanına şemsiyeyle gitmeyelim. İşimizden oluruz’ demişlerdir. Benim şemsiye tutanlarım var ancak istemedim. Lakin bunlar kesin gidici. Yarın bana bildirirsiniz, ‘Haklıymışsınız. Hepsi birden Hakkari’ye sürüldü’ diye bildirirsiniz.”

Kurdele keserek hoşluk merkezinin açılışını yapan Bülent Ersoy, Bursa’dan ayrıldı. (DHA)