Biroldukça vilayette elektrik kesintisi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Biroldukça vilayette elektrik kesintisi Türkiye’nin biroldukça yerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Sabah saat 08.45’te başlayan kesintiler İstanbul, İzmir, Ankara, Antep, Konya, Bursa, Adana, Mersin, Kırklareli, Hatay, Uşak, Manisa, Muğla ve Malatya’da görüldü.

İstanbul’da Avrupa Yakası’na elektrik sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım’ın (BEDAŞ) resmi toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “Hizmet bölgemizdeki makul alanlarda iletim sisteminden kaynaklı güç kesintileri yaşanmaktadır. Dağıtım şirketimizin sorumluluk alanı haricinde gelişen bu kesintilerin en kısa müddette giderilmesi için ilgili kurumlarca gerekli çalışmalar yapılmaktadır” denildi.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım’dan (AYEDAŞ) yapılan açıklamada ise “Değerli müşterilerimiz, elektrik dağıtım hizmeti verdiğimiz bölgelerimizde ulusal iletim çizgilerinde yapılan çalışmalar niçiniyle kesintiler yaşanmaktadır. Süreç tarafımızca takip edilmekte olup iletim sınırlarından güç gelmesini müteakip güçsüz bölgelere en kısa müddette güç sağlanacaktır” sözleri kullandıldı.

Fakat BEDAŞ, CK Güç Boğaziçi Elektrik ve TEDAŞ üzere sitelere de erişim sağlanamıyor.

Öte yandan kesinti toplumsal medyada da gündem oldu. Ekşi Sözlük’te “2 ağustos 2021 elektrik kesintisi” başlığına yüzlerce entry yazıldı. Twitter’da ise #elektrikkesintisi etiketi birinci sıraya yükseldi.

İnternet gözlemcisi NetBlocks da kesintileri doğrulayarak Türkiye’de internete erişimde azalmalar olduğunu belirtti. (HABER MERKEZİ)