Baş’tan İmamoğlu’na dayanak ziyareti: Hepsine bir arada karşılık vereceğiz

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Baş’tan İmamoğlu’na dayanak ziyareti: Hepsine bir arada karşılık vereceğiz Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’na takviye ziyaretinde bulundu. Baş’ı Saraçhane’deki makam odasında ağırlayan İmamoğlu, “Hem Türkiye demokrasisi ismine birebir vakitte Türkiye’nin yaşadığı hukuksuzluklar sürecine dair pahalı cümlelerinizi daima dinliyorum. Meclis çatısı altında birfazlaca partinin temsilinin mümkün olmasını savunanlardanım. Lakin bugünün Meclis’inde de sahiden hem partiniz ismine hem şahsınız ismine benim için değerli olan, üniversal pahalar üzerinden, toplumsal muhtaçlıklar üzerinden ortaya koyduğunu tutum, bu süreçte de bize dönük dayanağınız için teşekkür ederim. Ziyaretiniz için de teşekkür ederim” dedi.

‘BU HUKUKSUZLUĞA KARŞI SESSİZ KALMAK MÜMKÜN DEĞİL’

31 Mart 2019 lokal seçimlerinden bu yana İmamoğlu’na takviyelerinin bulunduğunu hatırlatan Baş da şunları söylemiş oldu:

“Hem bütün parti üyelerimizin, yöneticilerimizin dayanışmasını, dayanağını söz etmek istedim tıpkı vakitte şahsi olarak da ben sonuçta bir İstanbul milletvekiliyim. İstanbul’da yaşayan bir yurttaşım. bir epey boyutla ele alınabilir bu hukuksuzluk. Külliyen bir hukuksuzluk var ortada. Ancak temelde tüm ülke açısından, tüm yurttaşlar açısından temel sorun, insanlığın en temel hakkı olan seçme ve seçilme hakkını gasp etmeye yönelik deneme alanına çevirdiler İBB’yi. Seçimi iptal ediyor; yetmiyor. Artık yargıyı devreye sokuyor; yetmiyor. Buna karşı sessiz kalmak mümkün değil. Kuşkusuz bir son değil bu. Hiç o denli değerlendirmiyoruz. Yeni bir periyodun tahminen de başlangıcı. Bu denemelerin hepsine daima birlikte cevap vereceğiz. Kuşkusuz şahsınızı gaye alan kısmı var, CHP’yi gaye alan kısmı var, Altılı Masa’yı amaç alan kısmı var. Hepsi farklı ayrı kıymetlendirilir lakin toplamda, bu iktidara teslim olmayan, muhalefet bölümünde bulunan tüm yurttaşları karşısına alan bir karar. Bu sonucun, bununla birlikte bize karşı da alınmış bir karar olduğunu kıymetlendiriyoruz. Sonuna kadar yanınızda olacağız. Ne yaparsanız, biz de oradayız. O çizgide duracağız.” (HABER MERKEZİ)