Balthazar’da bir şef garson Pazar günlerini nasıl geçirir?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,871
0
0
Balthazar’da bir şef garson Pazar günlerini nasıl geçirir?
SoHo’nun her zaman popüler birahanesi olan Balthazar’ın baş garsonu Zouheir Louhaichy, her müşteriye cep telefonu numarasını vermiyor. Ancak, sahip olanlar izin günü olan Pazar günleri ulaşmaktan çekinmiyorlar.

“Kısa sürede içeri girmek isteyen veya gelecekteki soruşturmalar için yardıma ihtiyaç duyan müdavimlerden metinler alıyorum” dedi. Ama bu onu rahatsız ediyor gibi görünmüyor. “Müdavimlerimiz güzel, hoş insanlar. Ve kendilerini değerli hissetmelerini sağlıyor.”

Aynı zamanda Balthazar’ın genel müdür yardımcısı olan 58 yaşındaki Bay Louhaichy, husky Skyler’ıyla Manhattan’ın finans bölgesinde yaşıyor. 76 yaşındaki annesi Fatna Sougrati sık sık onunla kalıyor ve iki kızı – 19 yaşındaki Zina Louhaichy ve 24 yaşındaki Leila Louhaichy – uğruyor. Müdavimlerden gelen Pazar metin mesajları arasında, triatlonlar için antrenman yapıyor.

Aloha Sabah 7:30 ile 8:00 arasında uyanırım ve bir kapuçino yaparım. Hawaii kahvesini seviyorum çünkü çekirdekler sevdiğim Hawaii ile bir bağ kuruyor. Oraya triatlon için gidiyorum, bu benim tutkum. Beni zinde ve sağlıklı tutan şey bu. Kahvemle küçük bir kahvaltı hazırlıyorum – genellikle meyveleri biraz yağsız Yunan yoğurdu ve cevizle karıştırıyorum – ve sonra yatağa geri dönüyorum. Temel olarak, yatakta kahvaltı yaparım. Çalışma haftasının yorgunluğunu atmak benim için harika bir zaman. Ayrıca, günün ilerleyen saatlerinde meşgul olacağım, bu yüzden bu zamana kendime ihtiyacım var.

KAHVE SONRASI ÇAY Patronum Keith McNally, Instagram’da büyük. Müthiş bir takipçi sayısına sahip. Pazar sabahı, ben yataktayken, ona bir önceki gece restoranda olan bir raporu e-postayla gönderdim, olan her şeye bir bakış. Kapakları var, kaçını yaptık, kaçı girdi, kaçı gelmedi, kaçı iptal oldu. Sonra gecenin nasıl geçtiğini ve hangi VIP’lerin veya ünlülerin arkadaşlarıyla içeri girmiş olabileceğini anlatıyorum. Bir olay olursa, mesela biri çok sarhoş oldu ya da bir meslektaşımıza iyi davranmadı, onu anlatırım.

“Bütün Bir Şey” Vardiya raporunun Instagram’da sona erdiği zamanlar vardır. Yayınlayabilir. Ve olay şu ki, büyük bir hit oldu çünkü konaklama endüstrisinde kimse bunu yapmıyor. İnsanlar Aşk bu raporları okumak sen söyle Buna inanamadığımı söylüyorlar ve öyle de oldu. Perde arkasında neler olup bittiğini okumayı seviyorlar. Herhangi bir şey olabilir: James Corden’ın viral olan hikayesini duydunuz mu bilmiyorum, ama temelde personele davranışlarından dolayı yasaklandı. Bütün bir şeydi.

GİTME VAKTİ Yaklaşık bir saat sonra yataktan kalktım ve yere düşer düşmez husky’m “Tamam, iyiyiz, çıkmak üzereyiz” diyor. Onu West Side Otoyolunun karşısındaki Battery Park köpek parkına götürüyorum. O işini yapmakla meşgulken ben okuyorum ya da esnemeye başlıyorum. Çünkü döner dönmez Demir Adam eğitimime başlayacağım.

SEYAHATA HAZIR Ironman Vakfı için para topluyorum. En az dört Hawaii Ironman’da yarıştım. Her zaman sonbaharda yapılırlar ve bu yıl erkekler ve kadınlar müsabakaları Hawaii ve Fransa arasında dönüşümlü olarak yapılır. Bu yıl bayanlar Kona’da, beyler de Eylül’de gideceğim Nice’de olacak. Mayıs ayının sonunda küçük kızım Zina ile bir eğitim yarışı için Hawaii’ye gidiyorum. Gelmeyi seviyor ve bazen benimle antrenman yapıyor, yüzüyor ve bisiklete biniyor. Hawaii gezisi beni Ağustos ayının sonunda Finlandiya’da yapılacak Dünya Şampiyonasına hazırlamayı amaçlıyor.

EYERDE Triatlon bisikletimi evde bisiklete binebilmeniz için bisikletinize takabileceğiniz akıllı bir eğitmen olan Wahoo’da tutuyorum. Bisiklet eğitimimin çoğunu Wahoo’da geçiriyorum ama hava güzelse bisiklet arkadaşım Karim Demirdache ile Nyack’e kadar gidebilirim. Yaklaşık 60 millik bir gidiş-dönüş yolculuğu öngörüyor. Nyack’te kısa bir kahve molası verip hemen geri dönüyoruz. Ondan sonra biraz dışarıda koşabilirim çünkü triatlon sadece bisiklet sürmek değildir; Kısa bir koşu olsa bile, bisiklet sürdükten sonra vücudunuzu koşmaya alıştırmanız gerekir.

SEÇENEKLER Geri döndüğümde ve kızım burada olduğunda, bu genellikle annemle Fas yemeği yiyeceğimiz anlamına gelir. Bir tavuk tagine ve birkaç salata ve briwats (et veya deniz ürünleri ile doldurulmuş yufka üçgenleri) gibi küçük yanlar olabilir. Burada değilse, arkadaşlarımdan biri olan Rockell Metcalf ile kahvaltıya gidebilirim. SoHo’da yaşıyor, bu yüzden o bölgede kalma eğilimindeyiz. Minetta Tavern, Aurora ve Emporio gibi birçok seçenek var.

YÜRÜ, SONRA KOŞ Biraz geri dönüyorum, bir tür eğlence yürüyüşü gibi ve bazen beni Çin Mahallesi’ne götürüyor. Belki orada yiyecek bir şeyler almaya karar veririm. Dönüşte şarkıcı Umm Kulthum’u dinlemeyi seviyorum; Unutulmaz şarkılarından biri bir saat sürebiliyor. Sonra eve geliyorum ve başka bir köpek gezdirme zamanı.

SUSHI ÜZERİNDEKİ YAN GÖZLER Büyük kızım Pazar günleri bağımsız bir kitapçı olan Printed Matter’da çalışıyor. Akşam 7 civarında bitiyor ve iki kızım ve ben genellikle akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Genellikle suşi için dışarı çıkarız, tercihen Blue Ribbon Sushi. İki yer var ve finans bölgesindeki buna ulaşmak genellikle daha kolay. Sağlık nedenleriyle, hareket halindeyken hizmetle ilgili kararımı beklemeye alma eğilimindeyim. Ama kızlarım bir şey olduğunda bundan zevk alıyorlar. Babamın yüz ifadesini arıyorlar. Bir şey söylediğim için gerçekten kötü, gerçekten korkunç olmalı. İnsanları eğitmek için orada değilim. Sadece kızlarımla iyi vakit geçirmek istiyorum.

TAMAMLANMIŞ Geri döndüğümde günü bitirmeye hazırım. Bu benim ilk boş akşamım olduğu için akşamı haftanın geri kalanından daha erken yapmak için elimden geleni yapıyorum. Saat 22:30’da yataktayım ve ideal bir dünyada, İngiliz futbolunun bazı önemli anlarını izledikten sonra saat 23:00’te uyuyakalırım.

Pazar Rutini okuyucuları, Zouheir Louhaichy’yi Instagram @zouheirlouhaichy’de takip edebilir.