Bakan Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu yeni bir sigorta şirketi kurdu

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Bakan Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu yeni bir sigorta şirketi kurdu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve oğlu Engin Levent Soylu’nun, 18 Ocak’ta internet üzerinden sigorta satışını hedefleyen yeni bir sigorta şirketi kurduğu ortaya çıktı. bu biçimdece Soylu ailesi, son periyotta artan internet üzerinden sigorta satış pazarına adım attı. Şirketin faaliyet konusu ortasında “e-sigorta hizmetleri sunmak” başlığı yer aldı. Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri Anonim Şirketi’nin kuruluş sermayesi ise 100 bin TL olarak belirlendi. Şirket payları, Süleyman Soylu ve oğlu içinde eşit olarak bölündü.

Şirketin yüzde 50 ortağı Engin Levent Soylu bir yıllığına şirket idare şurası lideri seçildi. Resmi kayıtlarda; “Beheri 100,00 Türk lirası pahasında 500 adet hisseye karşılık gelen 50 bin Türk lirası Süleyman Soylu tarafınca nakdi olarak taahhüt edilmiştir” bilgisi yer aldı.

Esigortan Sigorta Acentelik Hizmetleri Anonim Şirketi’nin adresi ise ailenin 1996’da kurduğu Engin Sigorta ve Aracılık Hizmetleri ile birebir yer olarak belirlendi.

‘YAZICININ SİGORTA POLİÇESİNİ KESMESİ HOŞUMA GİDER’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında, organize hata örgütü önderi Sedat Peker’in savlarıyla ilgili açıklama yaparken; kelamı sigorta şirketine getirerek, “Benim bir sigorta şirketim var. Benim hayatta sevdiğim işlerden bir tanesi. Küçük bir odam var. O yazıcının sigorta poliçesini kesmesi hoşuma sarfiyat. Çoluk çocuğumla namusumla para kazanıyorum” demişti.

ŞİRKET SEDAT PEKER’İN AMACINDA

Sedat Peker, yayınladığı 9. görüntüde, Süleyman Soylu’nun sigorta şirketi hakkında birtakım argümanlarda bulunmuştu. Peker, şu biçimde demişti:

“Şirketin yüzde 5 bin 700 büyümüş. 57 kat büyümüş. Erdal baba otomobil getirdiğinde 20 sene evvel, sigortalattığında ‘Erdal baba’ diyordun. Artık Erdal baba lazım değil ki… Bütün holdingler sende. Ben yurtdışına gitmedilk evvel odanda konuk ettiğini anlatacağım.”

Hata örgütü önderi Sedat Peker daha evvel de THY’nin sigorta işlerini Süleyman Soylu, Engin Levent Soylu ve Hamdiye Soylu’ya ilişkin Engin Sigorta ve Aracılık Hizmetleri şirketinin yaptığını argüman etmişti.

Bunun üzerine Engin Sigorta’dan yapılan yazılı açıklamada, “Engin Sigorta ve Aracılık Hizmetleri’nin ne THY ile ne de ülkemizin büyük holdingleriyle; hiç bir ticari bağı, ilgisi, rastgele bir sigorta ilgisi, geçmişte olmadığı üzere bugün de kelam konusu değildir” denilmişti. (ANKA)