Avukat Karabulut, katledilen Serpil Dedeoğulları’nın Soylu’dan yardım istediğine dair yazışma yayınladı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Avukat Karabulut, katledilen Serpil Dedeoğulları’nın Soylu’dan yardım istediğine dair yazışma yayınladı KONYA – Irkçı akında 7 kişinin öldürüldüğü Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, katledilen Serpil Dedeoğulları’nın 2 Temmuz’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya toplumsal medya hesabından iletiler yazdığına dair görsel paylaştı.

Konya’nın Meram ilçesine bağlı Hasanköy Mahallesi’nde yaşayan Dedeoğulları ailesine 30 Temmuz günü yapılan ırkçı atakta yedi kişi öldürülmüştü. Katliamdan evvel 12 Mayıs tarihinde de aileye 50-60 kişilik bir küme saldırmış ve Dedeoğulları’ndan yedi kişi çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. 12 Mayıs’taki taarruzun akabinde aile Çalık ve Keleş aileleri hakkında şikayetçi olmuş ve muhafaza talebinde bulunmuştu. Ailenin şikâyeti üzerine Keleş ve Çalık ailelerinden tutuklanan 6 kişi mahkemenin arka arda verdiği kararlarla tahliye edildi. Tahliye öne sürülen nedeninde “Tutuklama önlemiyle istenen niyet hasıl oldu” sözü kullanıldı. 10 şüpheliye ise polis muhafazası verildi.

Dedeoğulları ailesinin avukatı Abdurrahman Karabulut, silahlı taarruz kararı katledilen 7 bireyden biri olan Serpil Dedeoğulları’nın 2 Temmuz tarihinde toplumsal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya bildiriler yazarak yardım istediğine ait görsel paylaştı.

‘KİMSEYE SESİMİ DUYURAMADIM, BARİ SİZ YARDIM EDİN’

Serpil Dedeoğulları’na ilişkin olduğu argüman edilen yazışmada, Süleyman Soylu’ya “Her yere yazdım lakin kimseye sesimi duyuramadım. Lütfen bari siz yardım edin. Konuşmak için her vakit müsaitim. Meram Konya’da ikamet ediyoruz” iletileri görülüyor. Süleyman Soylu’ya ilişkin olduğu belirtilen hesaptan ise, “Kendinizle ilgili daha fazla bilgi verebilir misiniz?”, “Geçmişiniz hakkında daha fazla bilgi alabilir miyim?”, “Konuşmak için müsait misiniz?”, “Yeriniz nerede?” biçiminde cevaplar yazıldığı görülüyor.

Abdurrahman Karabulut, yayınladığı imajlara ise şu notu düştü:
“Tüm müdafaa taleplerimiz ve tutuklama taleplerimiz reddedilmişti. Tutukluların hür kalması üzerine, katliamın olacağını hisseden müvekkillerimden Serpil Dedeoğlu, Süleyman Soyludan facebook üzerinden 2 Temmuz’da yardım istedi. Katliama seyirci kalındı! Hesap vereceksiniz” (DUVAR)