Allegri ve Klopp, tek soru çok fazlaysa – Futbol

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
702
0
0
Mark Antony'nin dediği gibi (aşağı yukarı): Ben bunu haklı çıkarmaya gelmiyorum Neşelen, bunu anlamaya geldim. Ve anlamak Klopp. Ve maçın bitiminden hemen sonra (en azından) dört farklı televizyon kanalının mikrofonlarına gidip aldıkları soruları cevaplamak zorunda kalan tüm antrenörleri anlamak: genellikle aynı sorular (eğer varsa kesinlikle aynısı). daha önce bir bağlantıda onları zor durumda bırakmıştı). Aynı Pazar günü Allegri ve Klopp'un da aynı şekilde (tabii ki yanlış bir şekilde) ağzından kaçırması tesadüf değil. koçu Liverpool Bunu, İskandinavya'daki bir televizyon kanalının temsilcisine (neden?) şu soruyu yanıtlayarak yaptı: “Oyununuz uzatmalarda neden yoğunluğunu kaybediyor?”. Aslında koşmaya başlıyor ve bir buçuk saat sonra bu konuyu tekrar konuşacağız.

Zaferden nankörlüğe hareketsiz

kaydeden Gabriele Romagnoli

17 Mart 2024

Çağdaş futbolun fil hastalığında, birkaç müsabakada dibe vuran ve bir o kadar da oynayan başarılı bir antrenör, yaklaşık yetmiş maçla, yaklaşık üç yüz maç sonrası röportajla, aşağı yukarı bin beş yüz sınavla karşı karşıya kalır. Zeki olmayan birinin kaçması muhtemeldir. Kontrolü gerektirir. Arkasında, görüş alanı dışında, tasmalı basın ofisi var ama çoğu zaman bu yeterli olmuyor. Eski teknik direktörü Kelt ve İskoç milli takımı, Gordon Strachan, şunu itiraf etti: “Bir sürünün saldırısına uğrayan, köşeye sıkıştırılan ve birisi sizi sopayla dürtükleyen yaralı bir hayvan gibi hissettiriyor.” “Yenilmezlik rekorunu kaybettin, aşabileceğini mi sanıyorsun?” sorusuna “Hayır, şimdi bayılıyorum, eve gidiyorum, alkolik oluyorum ve kendimi atıyorum” diye cevap verdi. köprünün aşağısında, ne diyorsun?”.

Çok az kategori bu kadar inceleniyor. Bu, Risorgimento dersini bırakan bir lise öğretmeninin kendisini eski bir öğrenci ve emekli bir meslektaşı olan yerel bir muhabirle karşı karşıya bulması ve ona şunu sorması gibi bir şey değil: “Katolik hareketine ve Gioberti'ye neden bu kadar az yer ayırdı? Yapamadı.” Baldini'ye yeterince verdi mi?” Ama sorgulayan öğretmen değil miydi?

Tyson'a karşı gizemli hoşgörü

kaydeden Gabriele Romagnoli

09 Mart 2024

Aynı baraja yalnızca politikacılar maruz kalıyor. Geniş alanın birkaç santimetrekare değişip değişmediğini kontrol etmek için Conte'yi sokakta takip ediyorlar. Her iki akşam küçük bir bahçede Lupi, donuk bakışlarıyla Ilımlıların ne kadar vazgeçilmez olduğunu yineliyor. Ama onu arıyorlar. Mikrofonu özlüyorlar. Ve her zaman hazır bir tane vardır. Soruların çağıdır (cevaplara hazırlanıyorlar). Başbakanın soru saatini iptal etmesine asla izin vermeyin. Her zaman soru zamanıdır. Corrado Guzzanti'nin yerlilere sorduğu cevapsız soru, en bilgili kişi için kendiliğinden ortaya çıksa bile: “Peki ne söylemeliyiz?”.