“Sen siyahsın, çeneni kapatmalısın.” Sant’Angelo ile United Riccione arasındaki Serie D maçında utanç verici ırkçı hakaretler – Calcio

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
721
0
0
Hala utangaç ve aptal ırksal hakaretler stadyumda. Riccione belediye başkanı, Daniela Angelinitanışmak Benjamin Mokulu Ve Arthur Celino Alexandre Pinto Rodriguesdört oyuncudan ikisi Birleşik Riccione (diğerleri Mady Abonckelet Ve Emanuel Besea), Lombardiya’da ırkçı hakaretlerin kurbanları Sant’AngeloD Grubu maçında D serisi. Her şey sahada United Riccione yıldızı Mokulu’nun karıştığı bir çatışmanın ardından başladı. “Bana her şey hakkında bağırmaya başladılar – ilk vatandaşa oyuncunun kendisi söyledi -. Genellikle zihnimi dağıtmaya, oyuna konsantre olmak için hiçbir şey olmamış gibi davranmaya çalışırım, ama orada bu imkansızdı: sürekli beni hedef aldılar. muazzamdı”. Mokulu hakeme neler olduğunu sordu. “O tezahüratları ve ırkçı hakaretleri sadece ben mi duyuyorum diye sordum. Cevap alamadım”. 18 yaşındaki çok genç Arthur, yan hakemde benzer bir tavır buldu. “Müdahale etmesini istedim ama hiçbir şey olmadı.” Artur ısınırken üzerine ateş açıldı. “Siyahi olduğum için susmam gerektiğini söylediler ve bana her şekilde hakaret ettiler.”

Hakemlerin ilgisizliğinde o an gözyaşları içinde olan Arthur ısınmayı yarıda kesmek zorunda kaldı. “Artık dayanamadım. Bana onun duyduğu en kötü şeyleri bağırtmaktansa yedek kulübesine geri dönmeyi tercih ettim.” United Riccione’nin genel müdürü, Emile CapaldiFutbolculara belediye başkanlığına kadar eşlik eden , tribünlerde ölüm tehditleri de bildirdi. Tribünlerdeki durum, Riccione delegasyonunun oyun devam ederken jandarmalar tarafından soyunma odalarına götürülmesine kadar yozlaştı. “Bu futbol değil – dedi Angelini acı bir şekilde -, Pazar günü olan hiçbir şey kabul edilemez. Irkçılık asla normal kabul edilemez, göz ardı edilecek bir davranış olarak kabul edilemez. Pazar öğleden sonra olanlar beni kızdırıyor: Irkçı olaylar karşısında, bir hakemin müdahale etme ve maçı durdurma görevi vardır. Ve kulüp de ırkçı davranışlarda bulunurlarsa taraftarlarının eline asla oynamamalı, onlardan açıkça uzaklaşmalıdır”.

konular