Zırhlı polis aracı 6 araca çarptı: 3 yaralı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Zırhlı polis aracı 6 araca çarptı: 3 yaralı İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bir zırhlı polis aracı çabucak hemen bilinmeyen bir niçinle denetimden çıktı. Araç evvel kaldırımdaki ağaca vurdu. Ağacı yerinden söken zırhlı araç, yolda seyir halindeki 6 araca daha çarptıktan daha sonra orta refüje çıkarak durdu. Kazada 3 kişi yaralandı.

Kaza saat 10.30 sıralarında Maslak Büyükdere Caddesi Sarıyer istikametinde meydana geldi. Olay yerine sıhhat, itfaiye ve polis grupları sevk edildi. Sıhhat takımları yaralanan 3 kişiyi olay yerinde yaptıkları birinci müdahalenin akabinde Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı.

Kaza niçiniyle Büyükdere Caddesi’nde her iki tarafta trafik yoğunluğu oluştu. Kazaya karışan araçlar çekiciler sayesinde kaldırıldıktan daha sonra trafik akışı olağana döndü.

Kazaya karışan arabalardan birinin şoförü yaşananları; “Yolda gidiyordum, geriden bomba üzere patladı. Otomobil da mahvoldu, yanımda çocuğum vardı, boynu incindi. Zirveden inme oldu. Orada bir ağaca çarpmış, o anda aynadan bakmıyordum önüme bakıyordum, bomba üzere patladı arkada” formunda anlattı. Bir öbür şoför Nurhan Özdemir ise; “Arabanın ortasındaydık, bir anda patladı her şey, birkaç tane yaralı vardı” diye konuştu.

Kaza ile ilgili inceleme devam ediyor. (DHA)