Uğur Dündar yazılarına orta verdi: İçimden gelmiyor

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Uğur Dündar yazılarına orta verdi: İçimden gelmiyor Sözcü gazetesi muharriri Uğur Dündar, yazılarına orta verdiğini deklare etti. Dündar, katıldığı Tele 1 televizyonunda, “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” diyerek reaksiyon göstermişti.

‘İÇİMDEN YAZI YAZMAK GELMİYOR’

Akabinde Gürkan Hacır, Uğur Dündar’ın rahatsızlandığı için KRT TV’deki Şimdiki Vakit programına katılamayacağını açıklamıştı. Yılmaz Özdil ile tartışmasının akabinde Uğur Dündar Twitter hesabından açıklama yaptı: “Değerli dostlarım günaydın. Hepinize sıhhat dolu hoş günler dilerim. İçimden yazı yazmak gelmiyor. Kendimi ne vakit toparlarım bilemiyorum. Anlayın ve bağışlayın lütfen. Sevgiyle kalın.”

Ne olmuştu?

Cumhuriyet müellifi Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunduğu Tele1’de yayınlanan Anında Manşet programında konuşan Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil birbirine girdi. Özdil, toplumsal medya hesabından Artı 1 TV’yi Sezgin Baran Korkmaz’ın finanse ettiği savında bulundu. Dündar, Özdil’e canlı yayında cevap verdi. ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın, “Dürüst ve muteber (!)” kelamları ile ima ettiği Uğur Dündar’a, ARTI 1 TV’yi kurdurduğunu öne süren Özdil paylaşımlarında “Araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ancak SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum lakin söylemem demedim, tersine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve emniyetli (!) araştırmacı gazeteciler niçin bu konudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” dedi. Yılmaz Özdil’in, Artı 1 TV’yi Sezgin Baran Korkmaz’ın finanse ettiği argümanının akabinde Uğur Dündar, canlı yayında “Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır” diyerek reaksiyon göstermişti.