Türkiye’de üretilen akıllı telefonlar! Yakında fiyatlar düşecek

Teknotrat

New member
17 Şub 2021
515
0
0
Türkiye’de üretilen akıllı telefonlar! Yakında fiyatlar düşecek Türkiye, bilhassa son bir yılda dünyadaki telefon üretim pazarında kıymetli bir pozisyona yükseldi. Bu pozisyonla birlikte Çin merkezli teknoloji şirketleri telefonlarını Türkiye pazarına sokmaya ve üretim/montajlarını buraya taşımaya başladı. Haliyle de Türkiye bir merkez haline geldi.

İlerleyen devirde Türkiye’de daha fazla markanın telefonlarını ‘yerli üretim’ atağı ile satışa sunması bekleniyor. Bunun heyecanla beklenmesinin sebebi ise Türkiye’de çok yüksek olan akıllı telefon fiyatlarının biraz olsun düşecek olması.

7 YERLİ MODEL GELDİ

Türkiye’de üretilen akıllı telefonlarının aktiflikleri sürerken, yeni markalar sırada. Honor üretim hazırlığı yaparken Huawei’nin gündeminde de Türkiye’nin yer aldığını öğrenmiştik. Türkiye’de şimdiye kadar 7 yerli model dahil edildi.

Türkiye’de akıllı telefon tarafında yerli üretim atılımı sürüyor. Akıllı telefon devleri birer birer yerli üretimlerini ülkemize dahil ederken, yeni markalar da üretim için planlamalar yapıyor. Samsung, Oppo, Xiaomi, Realme, Tecno Mobile, Vivo, TCL, Türkiye’de üretimini açıklarken, birinci modellerinin tanıtımlarını da yaptılar.

HONOR DA DAHİL OLUYOR

. Bu markalar yanında Honor ve Huawei’nin de üretim için araştırma yaptığı biliniyor. Bilhassa Honor’un son periyotta araştırmalarını hızlandırdı. Üretim yapacak yerli ortak arayan markanın da hayli yakın bir vakitte üretimi başlatacağı konuşuluyor.

Oppo’nun Oppo A15, A15s ve Reno 5 Lite üzere modelleri Türkiye’de yerli üretim olarak satışa sunuldu. Telefonun kısa müddette dikkat çektiği de söyleniyor. Bunun ardından Xiaomi ise Redmi 9C ve Redmi 9T telefonlarını yerli üretim imzasıyla satışa sunuyor.

Realme , Realme C21 modeliyle Türkiye pazarında yerli olarak kendini gösteriyor ve Tecno Mobile da piyasaya girmişti lakin şu anda hangi modelleri üreteceği bilinmiyor. TCL ise TCL 20 SE modeliyle varlığını gösteriyor. Casper ve Reeder da pazarda yer alıyor.

Samsung resmi olarak Türkiye’de üretim yapmak konusunda bir açıklama yapmamış olsa da Galaxy A01 Core ve Galaxy A02s üzere akıllı telefon modelleri Türkiye’de montajlanıyor. Bu noktada telefonlarında artık ‘’Assembled in Turkey’’ yazıyor olsa da şu anda yerli üretim hakkında bir çalışması bulunmuyor.