Rafael Sadi: Erdoğan’ın üniversiteden sıra arkadaşıyım, sessiz sakin çocuktu

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Rafael Sadi: Erdoğan’ın üniversiteden sıra arkadaşıyım, sessiz sakin çocuktu İsrail’de yaşayan Rafael Sadi, Halk TV’de Tatlı Payzın‘ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programına konuk oldu. Sadi, İsrail-Türkiye bağlantılarını değerlendirirken Erdoğan’la ilgili “Hamas’a kardeşim diyor arkadaş, benim sınıf arkadaşım…” dedi.

Program yorumcularından Emin Çapa’nın ortaya girerek “Rafael Beyefendi, kim sınıf dostunuz, orayı ben kaçırdım” sorusuna Sadi “Recep Bey… Hani diploması var mı yok mu tartışılan… Üniversitede 4 sene birlikte okuduk birebir sırada” karşılığını verdi.

Payzın’ın “Peki nasıl bildirdiniz, o günkü Erdoğan ile bugünkü Erdoğan içinde ne fark görüyorsunuz” sorusu üzerine ise Rafael Sadi, “bu biçimde epey sessiz sakin, efendi bir çocuktu. Fazla kimseye bulaşmazdı” dedi.

Sadi, Gazeteci Barış Terkoğlu‘nun “bu biçimde da ekonomist miydi?” sorusuna ise “Ben değilim zira diploma almadım lakin o aldığına göre demek ki ekonomisttir. Tıpkı sınıfta okuyan 5-6 arkadaşımla da temastayım. ‘Aman bizim ismimizi söyleme başımıza iş almayalım’ diyorlar” cevabını verdi. (HABER MERKEZİ)