“Onu rayların karşısında gördüğümde kalbim tekledi”

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,884
0
0
“Onu rayların karşısında gördüğümde kalbim tekledi”
Senin şehirin

Sevgili günlük:

Union Square istasyonundaki peronda duruyordum. Onu rayların karşısında gördüğümde kalbim tekledi: Üniversiteden eski kız arkadaşım. Birkaç yıl önce New York’a taşınmak istediğim için acı bir şekilde ayrılmıştık.

Dikkatlerini çekmek için rayların üzerinden bağırdım.

“Sen kimsin?” Cevap verdi.

Adımı seslendim ve bana sakince baktı.

“Benim kasabamda ne yapıyorsun?” diye sordum.

“Benim de kasabam!” diye bağırdı.

Aramızda trenler koştu ve birbirimizi bir daha hiç görmedik.

– Michael Arkati

şehrin içinden yürümek

Sevgili günlük:

Zor bir hafta olacağını biliyordum. Masama, kitabıma ve bitmek bilmeyen tez yazma teslim tarihime varmadan önce sinirlerimi yatıştırmak için, o Pazartesi sabahı evden kasabaya ve ardından Columbia’ya yürümeye karar verdim.

Daireden ağzımda gergin ve depresif hissederek ayrıldım. Yürürken kaldırıma baktım. Ama beklediğim gibi, o sonbahar günü temiz hava ve parlak güneş ışığı yükümü hafifletti. Gözlerimi kaldırmam uzun sürmedi.

Doğu 96. Cadde’nin kuzey tarafında önümde bir fedai fark ettim. Oldukça erkendi ve bina sakinleri işe, okula ve diğer taahhütlere koşmaya başlamadan önce binasının önündeki kaldırımı hortumla yıkıyordu.

Geldiğimi görünce ıslanmadan geçebileyim diye hortumu kaldırımdan sokağa yönlendirdi, sonra da park etti.

Ben geçerken, hızla tekrar tam ses seviyesine getirdi ve caddenin güney tarafındaki kaldırıma hareket eden trafiğin üzerine spreyi sıktı. Su yükselip alçalırken onunla birlikte izledim.

Caddenin güney tarafındaki binanın önünde duran bir fedai, beklenmedik bir sağanaktan kaçınmak istercesine hızla sıçradı.

“Endişelenme,” dedi su sapanım, Afacan Dennis. “Biz iyi arkadaşız.”

– Cindy Wiltshire

Paris’e gitmek

Sevgili günlük:

1995 yılıydı ve Paris’e taşınmak ve evlenmek için şehirden ayrılmak üzereydim. Paris’i seviyordum ama New York’u çok özleyeceğimi biliyordum.

East Village’daki bir kafede son bir kahve içmeye karar verdim. Ben bunu yaparken, çok uzun boylu bir adam kaniş eteği ve pembe kedi topukluları giymiş ve elinde küçük mavi bir bavulla yürüdü.

Bu kasabayı terk ediyorum, dedi sinirli bir şekilde.

Ben de, diye düşündüm hüzünle. Ben de.

— Kimberly Butler

al götür

Sevgili günlük:

Bir yaz akşamı cıva damlasına şükrederek Greenwich Köyü’nde yürürken, yarım blok önümde iyi giyimli bir adamla kadının el ele tutuştuğunu gördüm.

Uzun pamuklu eteğinin deseninde çok fazla kırmızı ve sarı, takım elbisesinde ve geniş kenarlı şapkasında çok fazla siyah vardı.

Nereye gittiklerini anlamaya çalışırken – belki bir gece kulübü ya da bilmediğim bir konser – çok popüler ve kalabalık bir Meksika lokantasına rastladık.

Bir müşteri kuyruğu kaldırımda kıvrıla kıvrıla ilerliyordu ve dükkânın iki yanındaki iki büyük hoparlörden yüksek sesle müzik geliyordu.

İyi giyimli çift durdu ve hala el ele tutuşarak birbirlerine baktılar. Muhtemelen yiyecek bir şeyler bulmaları gerekip gerekmediğini tartışıyorlardı.

O anda birbirlerine tatlı, nazik bir öpücük verdiler. Durdu ve ona baktı. Geri çekildi, biraz reverans yaptı ve güzel bir dansa başladı. Sonra elini tuttu ve o da aynı güzellikte dans etmeye başladı.

Ayağa kalktım ve ona hayran kaldım. İnternetten yemek siparişi veren herkes de ona hayrandı. Müzik durakladığında çift de durakladı.

Sıradaki herkes alkışlamaya başladı. Ben de. İkili hızlı ama kurnazca eğilerek selam verdi, tekrar tatlı bir şekilde öptü ve yemek siparişi vermek için sıraya girdi. yürüyüşüme devam ettim.

– Doug Gümüş

sevgilim değil

Sevgili günlük:

Güzel bir sonbahar gününde Yukarı Doğu Yakası’ndaki okulumdan ayrılırken, yakındaki bir çiçek tarhında dikkatle bir şeyler okuyan bir kadın gördüm.

“Orada çok güzel bir kavun var,” dedi.

Onu almak istedi ama almak için eğilmekte zorlandı.

Yanına gittim ve nesneye yakından baktım, bunun bir kavun değil, köpük kauçuk bir top olduğunu fark ettim. Onu aldım ve kadına bal özü değil top olduğunu açıkladım.

Bana teşekkür etmek yerine topu aldı ve oğlunun okuluna vermesi gerektiğini söyledi. Yeni bulunan hazinesini elinde tutarak Park Avenue’da ilerledi.

— Ellen Stavitsky

Okumak tüm son girişler ve bizimki Gönderim Yönergeleri. Bize e-posta ile ulaşın günlük@Haber veya takip et
@NYTMetro Twitter’dan.

Agnes Lee’nin çizimleri