Marmara Üniversitesi ‘rektörümüz YÖK Lideri olarak atandı’ tweeti atıp kısa müddet daha sonra sildi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Marmara Üniversitesi ‘rektörümüz YÖK Lideri olarak atandı’ tweeti atıp kısa müddet daha sonra sildi DUVAR- Ankara kulislerinde üst seviye eğitim idaresinde değişiklik olacağına dair argümanlar dolaşırken, Marmara Üniversitesi YÖK Lideri olarak üniversitenin rektörü Prof. Dr. Erol Özvar’ın atandığını duyurdu. Ancak üniversitenin Twitter hesabından yapılan paylaşım kısa müddet daha sonra silindi.

YÖK Lideri’nin YÖK üyeleri içinden Cumhurbaşkanı sonucu ile atanması gerekiyor. Özvar şu an itibariyle YÖK üyesi değil.

11 Kasım 2014’te birinci defa YÖK Lideri seçilen Yekta Saraç’ın nazaranv müddeti 20 Temmuz’da doldu. Saraç, 20 Temmuz 2017’de ikinci sefer YÖK Lideri seçilmiş, bu biçimdece bu bakılırsave ikinci defa seçilen birinci isim olmuştu.

Çalışma arkadaşlarına bir veda bildirisi da gönderin Saraç’ın bakılırsavden alınması bekleniyordu.

EROL ÖZVAR KİMDİR?

1966’da İstanbul’da doğan Prof. Dr. Erol Özvar; birinci, orta, lise ve üniversite eğitimini birebir kentte tamamladı. 1998’de Marmara Üniversitesi’nde doktora tezini sundu. Marmara Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü’nde öğretim üyeliği yapan Özvar, 15 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Marmara Üniversitesi rektörlüğüne atandı. Özvar Türk Tarih Kurumu’nun bilim şurası üyeliği yaptı ve Milletlerarası Türkiye’nin Toplumsal ve Ekonomik Tarihi Birliği’nin yönetim konseyi üyesidir. Milletlerarası iktisat tarihi kurumunun bilim konseyi üyesidir. (ANKA)