Köyün girişine yazı asıldı: AK Partili siyasetçiler giremez

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Köyün girişine yazı asıldı: AK Partili siyasetçiler giremez Tokat merkeze bağlı Çamağzı Köyü Muhtarı Mustafa Keskin, 3 yıldır Vilayet Özel İdaresi’nden hizmet alamadıklarını belirterek, köyün girişine “(RTE) Reis’ten öteki Ak Partili hiç bir siyasetçi Çamağzı köyüne giremez” tabelası astı. Keskin, “Benim hizmet alabilmem için birilerinin adamı mı olmam lazım. Bir kepçeyi alamıyoruz. Sulu tarımdan susuz tarıma geçtik. AKP’li siyasetçiyi bu köyde kabul etmiyoruz” dedi.

Cumhuriyet’ten Savaş Kalkan’a konuşan Mustafa Keskin, 3 yıldır susuzluk sıkıntısına tahlil bulamadıklarını anlattı: “Elli yıldır su pompasıyla arazi suluyoruz. Yeşilırmak havzasının birinci ovası burası, susuzluktan topraklarımız yandı. DSİ müdürüne her şeyi anlatmama karşın müdür bize zulüm eder üzere sulu tarımdan susuz tarıma geçtik. Süt, et, şekerpancarı, zerzevat, silajlık mısır üreten bir köy bulunmasına karşın, toprağımızı üç yıldır sulayamıyoruz. Milletvekillerine bu durumu arz ettim hiç birisi ilgilenmedi. Vilayet Genel Meclis Lideri Erol Duyum, üç yıldır köylere bir tane hizmet getirmiyor. Kafelerden çıkıp köylere bir defa adım atmıyor. AKP milletvekili Hasret Güçlü onu oraya oturtturdu, kendisi Tokat’ın milletvekilimi, Ankara’nın milletvekili mi bilmiyoruz. Biz milletin kaygısıyla dertlenen, ilgilenen milletvekilleri istiyoruz. Bu cins idarecilerden bıktık artık, bıktık.”

30 yıllık baraj projesinin bir türlü tamamlanamadığını belirten Keskin, “Ne vakit ki bu AKP’li vekiller geldi, bizim baraj projemiz durdu. Köylü burada yerini sulayamıyor. Biz Reis’ten öteki hiç bir AKP’li siyasetçiyi bu köyde kabul etmiyoruz. Üç yıldır direndik en sonunda isyan noktasına geldik. AKP’ye oy verirken düşüneceğiz” dedi.