Klasik otomobiller görücüye çıktı

semihkara24

New member
14 Haz 2021
479
0
1
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen City Ralli Ankara, klasik otomobil tutkunlarını bir ortaya getirdi.

Klasik Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü’nün Çankaya’da bulunan alanında Riders Brothers Araba Kulübü tarafınca gerçekleştirilen aktifliğe birbirinden renkli ve farklı biroldukca modelin bulunduğu 40 klasik araba katıldı.

Çeşitli aktifliklerin düzenlendiği tertiple ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Klâsik Spor Kolları Federasyonu Lider Vekili ve Klâsik Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Lideri Haydi Turus, şunları kaydetti:

“Federasyon olarak geçmişin ihtişamını geleceği taşımakla yükümlüyüz. Burada klasik araçların olması, bu biçimde bir toplulukla geçmişin ihtişamını geleceğe nasıl taşıyabilirizin, peşine düşüyoruz.”

“Klasik araçlarla, bizim cins atlarımızla birlikte sergilemek istedik. Bu sene 3. kere bu tertip düzenleniyor.”

“bu biçimde bir tertibe mesken sahipliğini yaptığımız için memnunuz. Gençlerimizin, çocuklarımızın, kendi geçmişiyle barışık yaşaması için uğraş ediyoruz. Klâsik oyunlarla çocuklarımızı burada geliştirmek istiyoruz.”

“32 dönümlük bir alanda tabiatla iç içeyiz. Geçmişte neler yaşanmış, tarihimizin nasıl bir altyapısı var onu gösteriyoruz.”

“Klasik otomobilleri bir aşk olduğunu biliyoruz. Biz bu aşkın devam edip sürdürülebilir olması için bir arada hareket etmek istedik.”

Ailelerin çocuklarıyla Klâsik Sporlar Gençlik ve Spor Kulübüne gelerek gönül rahatlığıyla vakit geçirdiğini vurgulayan Turus, şöyleki devam etti:

“Hem Dünya Etnospor Konfederasyonu tıpkı vakitte Türkiye Klasik Spor Kısımları Federasyonu olarak bu biçimde bir yer oluşturduk. Biz klâsik oyunlarımızı burada icra edebiliyoruz.”

“Buna vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Sayın Necmettin Bilal Erdoğan ve Türkiye Klasik Spor Kısımları Federasyonu Lideri Hakan Kazancı’ya da teşekkür ediyoruz.”

Riders Brothers Araba Kulübü Lideri Deha Soycan da hoş bir havada tertibi düzenlediklerini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Çok uzun sürüyor. 5-6 durakta oyunlar oynanıyor. Bu yüzden 40 araçla sınırlıyoruz. Topluluk olarak burada olmaktan memnunuz.”

Araç sahiplerinden Orhan Gürkan da heyecanını lisana getirerek, şu sözlere yer verdi:

“Ben Amerikan otomobillerini fazlaca seviyorum. Üstleri, kaportaları, motor sesleri beni etkiliyor. Burada hoş dostluklar da kuruyoruz.”

“Bu araç 1976 model Buick Regal markalı otomobil. Yılına göre şimdi her şeyi var. Kliması, elektrikli koltuğu var ve otomatik vitesli bir otomobil. Sürüşü fazlaca keyifli bir otomobil.”

“Organizasyona 6 yıl evvel aldığı araçla katılana Cihan Yılmaz ise “Burada bir birleşme partisi tadında bir tertip yapılıyor. Pandemiden dolayı orta verilmişti.”

“Aşılardan dolayı rahatlığa kavuştuk biraz. Opel marka 1978 model bir otomobilimle buradayım. 5-6 yıldır bende. Biraz toparlamaya çalıştım.”

“Klasik otomobil zevk sıkıntısı. Kimisi toparlanmış alıyor kimisi sanayi de vakit geçirmeyi seviyor. Bunun için de vakit, emek ve bütçe gerekiyor.” dedi.