KISMET BY MİLKA, İBBSK BAYAN BUZ HOKEYİ GRUP SPONSORU OLDU

BanaDediKi

Global Mod
Global Mod
26 Eki 2020
1,300
0
0
KISMET BY MİLKA, İBBSK BAYAN BUZ HOKEYİ GRUP SPONSORU OLDU Tasarım mücevheriyle tüm dünyada dikkat çeken Kısmet By Milka, özel bir projeyle karşımızda. Her bir koleksiyonunda farklılıklara, güce, değişim ve dönüşüme dikkat çeken ve dizaynlarına bu ruhu aktaran Kısmet By Milka, bu tezini fazlaca daha kuvvetli bir biçimde ortaya koyacak bir atılımla İBBSK Bayan Buz Hokeyi Kadro sponsorluğunu duyuruyor.

Kısmet By Milka Kurucusu Milka Karaağaçlı, kendi kimliklerini, hayallerini ortaya koyan herkesi desteklemek emeliyle, belli önyargılara ve bireyleri kalıpların içine hapsetmeye karşı duruş sergileyen, bayanlara dair beklentileri, gelecek kuşaklar ve toplum için, İBBSK Bayan Buz Hokeyi Kadrosu sponsorluğuna #buzlarıkıralım bildirisiyle başlıyor.

Özgür, ne istediğini bilen, kendini tanıyan ve kendine güvenen bayanlar ve gelecek jenerasyonlar için, toplumun tüm yargılarını ve dayattıklarını aksi yüz eden bir oluşum olarak Bayan Buz Hokeyi grubunu desteklemeyi seçen Karaağaçlı, grubun gelişmesi, duyulması ve daha fazlaca kız çocuğunu bu yolda yüreklendirmek hedefiyle çıktıkları yolda heyecanını lisana getirdi:

“Bu spor özelinde bayanlar üstündeki ön yargıyı kırıp buzları eritmeye karar verdik. Ben de, birden fazla bayan üzere önyargı denizinden geçtim. Bu niçinle kendi yolunu bulmak, kendi irade ve hayallerini ortaya koymak ismine savaşan, toplumun öngördüğü üzere değil kendi hayallerine koşan bayanlarla gurur duyuyorum. İBBSK Bayan Buz Hokeyi Ekibiyle tanıştığımda da bu hisleri hissettim. Evet Türkiye’de Bayan Buz Hokeyi var. Biroldukça seye meydan okumuş, kendi yollarını yaratan olağanüstü genç bayanlar… Buna misal yürekli genç bayanlar yardımıyla toplumun, insanın önyargılarını kıracağımıza ve eşit, inançlı, huzurlu bir tertibe kavuşacağımıza inanıyorum. Adil bir gelecekle aramızdaki buzlar bu biçimde bu biçimde kırılacak.”