KIRMIZI HALIDA ECO- COUTURE RÜZGARI

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
KIRMIZI HALIDA ECO- COUTURE RÜZGARI Lenzing’in amiral gemisi TENCEL ve RCGD Küresel, yeni bir işbirliğine imza atarak “AVATAR: The Way of Water” sinemasının Londra ve Los Angeles’ta düzenlenen gala etkinliklerinde eco-couture’ü dünyaca ünlü tasarımcıların elinden çıkan özel dizaynlarla tanıttı. Sürdürülebilir ve özel dikim kıyafetleri taşıyan sinemanın yıldızları Zoe Saldaña, Henry Cavill, Suzy Amis Cameron ve James Cameron, TENCEL ve RCGD Global’in sürdürülebilir ve döngüsel moda anlayışını Tyler Ellis, Hunstman ve Vivienne Westwood dizaynlarıyla kırmızı halıda sergiledi.

Sürdürülebilir modadaki iş birliği Oscar Töreni’ninden daha sonra birinci defa kırmızı halıda

Lenzing AG Pazarlama ve Markalamadan Sorumlu Küresel Lider Yardımcısı Harold Weghorst, şunları söylemiş oldu: “Kırmızı halı aktiflikleri daha geniş kitlelere ulaşmanın yanı sıra modanın sürdürülebilir olabileceğini gösterebilme konusunda bizlere kusursuz bir platform sunuyor. Herkese örnek olarak daima bir arada moda ve dokuma sanayisini daha sürdürülebilir ve döngüsel bir geleceğe taşıyabiliriz.”

RCGD Küresel CEO’su Samata Pattinson ise şunları söylemiş oldu: “Avatar 2, kalplerimize dokunan ve sürdürülebilirlik konusunda da epey kıymetli iletiler veren bir sinema. Oscar Töreni’nin ötesine taşıdığımız bu birinci kırmızı halı etkinliğimizde, sinemanın ana temasını da yansıtan bir halde etraf şuuruna sahip modanın yanı sıra kumaş alanındaki inovasyonları da yansıtmak istedik”.

Zoe Saldaña (solda) ve Henry Cavill (sağda), “AVATAR: The Way of Water” sinemasının Los Angeles galasında TENCEL elyaflardan üretilen kumaşların kullanıldığı Tyler Ellis ve Huntsman dizaynlarını taşıdı.
Fotoğraf: Getty Images/ RCGD Global

Henry Cavill: Atacağımız küçük adımlarla daima bir arada fark yaratabiliriz

Los Angeles galasında sinemanın başrol oyuncusu Zoe Saldaña, RCGD Küresel x TENCEL’in sürdürülebilir kampanyasını, tabiatta çözünebilir TENCEL elyaflardan üretilen astar kumaşının kullanıldığı Tyler Ellis imzalı siyah bir gece çantasıyla kırmızı halıda uzunluk gösterdi. Tıpkı aktiflikte İngiliz oyuncu Henry Cavill, Huntsman tarafınca TENCEL Lyocell elyafları kullanılarak dikilen sivri yakalı ve düz cepli kruvaze bir ceket giydi.

Henry Cavill şunları söylemiş oldu: “Gezegeni ve ortasında yaşayan insanları korumak için adım atmaya yönelik hepimize bir yol gösterdiği için ben de RCGD Global’i desteklemeye karar verdim. hiç birimiz tüm hayat biçimimizi bir anda değiştiremeyiz. bir daha de, birebir anda atacağımız küçük adımlarla daima bir arada fark yaratabiliriz. Sürdürülebilir materyallerle üretilen giysileri tercih etmek bunun yollarından biri. En az bunun kadar değerli bir mevzu da sürdürülebilirliğin giysi kalitesini muhakkak düşürmemesi. Hunstman’ın benim taşıdığım kıyafette kullandığı kumaşlar, gerçek manada sürdürülebilir nitelikte ve hatta benim üzere hareketli biri için dahi ortaya koydukları dikim ustalığı nitekim kusursuz”.

Filmin direktörü James Cameron, Avatar 2’nin Londra galasında TENCEL Lyocell elyaflarından yapılmış, Huntsman özel dikimi siyah bir smokin grupla vakitsiz şıklığı yansıttı. Suzy Amis Cameron ise TENCEL Lyocell elyaflardan etik ve etrafa hassas bir yaklaşımla üretilen lüks lacivert kumaştan özel olarak dikilen Vivienne Westwood imzalı elbisesiyle kendine hayran bıraktı.

Hollywood’un ünlü çifti Suzy Amis Cameron (sağda) ve James Cameron (solda), sinemanın Londra galasında TENCEL marka lyocell elyaflardan yapılan Vivienne Westwood ve Huntsman imzalı kıyafetleri giydi.
Fotoğraf: Getty Images/ RCGD Global