Fahrettin Altun: Kelamda yardım kampanyası devletimizi aciz göstermek hedefiyle başlatıldı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Fahrettin Altun: Kelamda yardım kampanyası devletimizi aciz göstermek hedefiyle başlatıldı Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Türkiye’nin biroldukca noktasında çıkan ve şu an 7 tanesi devam eden orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı. Dün akşam saatlerinde toplumsal medyada açılan ve 2,44 milyon tweet atılan “Help Turkey” (Türkiye’ye yardım et) etiketiyle ilgili paylaşım yapan Altun, “İyi niyetli her yardım ve katkı ulusal beraberliğimizin gereğidir. Lakin bu akşam itibariyle yurtharicinden ve tek merkezden organize edilen kelamda yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet beraberliğimizi zayıflatmak maksadıyla başlatılmıştır” tabirlerini kullandı.

Twitter Türkiye gündemi.

Orman yangınlarıyla gayret edildiğini söyleyen Altun, “35 vilayetimizde 129 yangının 122’si denetim altına alınmıştır. Türkiyemiz kuvvetlidür!” dedi. Altun bildirisinde “#StrongTürkiye” (kuvvetli Türkiye) etiketini kullandı.

Toplumsal irtibat platformlarında, anlık iletileşme kümelerinde ve forumlarda yayılan ayrıntıların büyük çoğunluğunun palavra haber olduğunu öne süren Altun, “Bugün bu biçimde bir doğal afet durumunda dahi bu çeşitten palavraları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim” diye belirtti.

Altun’un paylaşımının akabinde toplumsal medya kullanıcıları tarafınca “#WeDontNeedHelp” (Yardıma muhtaçlığımız yok) etiketiyle paylaşımlar yapıldığı görüldü. Bu paylaşımlar ise 30 bini bulabildi. (HABER MERKEZİ)