Eric Adams iyi bir hikaye anlatmayı sever. Doğru bile olabilir.

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,836
0
0
Eric Adams iyi bir hikaye anlatmayı sever. Doğru bile olabilir.
Geçen hafta altın zincir satma hikayesi sorulduğunda bu cümleyi tekrar kullandı.

“Uzun zamandır tuttuğum günlüklerimi karıştırdığımda henüz anlatılmamış pek çok şeyle karşılaşıyorum” dedi. “Size söyleyebileceğim tek şey, çok şey yaşamış, tamamen kusurlu bir belediye başkanıyla karşı karşıya olduğunuz ve benim çok şey yaşayan insanlara yardım etmeye yetkin olduğum.”

Başka tavizler de vardı. Bay Adams, lise transkriptinin bir kopyasına göre Bayside Lisesi’nden 1978’de mezun olduğunu ancak Ocak 1979’a kadar mezun olmadığını söyledi. Tutarsızlık sorulduğunda, Bay Adams derecesini tamamlamakta geç kaldığını kabul etti.

2019’daki açılış konuşmasında Bay Adams, köpeği bahçesini alt üst eden bir komşunun gözünü korkutmakla ilgili bir hikaye anlattı. 2021’de Times’a hikayenin başka bir kaynaktan uyarlandığını itiraf etti. Olmadı değil, dedi; sadece ona olmadı.

Bay Adams’ın nerede olduğuna dair kampanya soruları da vardı – bir şekilde çözülmemiş bir konu. Bay Adams’ın aslında Fort Lee, New Jersey’de yaşayıp yaşamadığına dair endişeler dile getirildikten sonra, orada yaşadığını kanıtlama umuduyla haber medyasını Bedford-Stuyvesant, Brooklyn’de sahibi olduğu bir mülke davet etti. Ancak sorular oyalandı: Brooklyn apartmanının içinde vegan olmayan yiyecekler ve oğluna ait gibi görünen spor ayakkabılar vardı.

Deneyimli bir kaykaycı olan Bay Adams, hikayesine sadık kalıyor.

Salı günü, belediye başkanının ofisi, Bay Adams’ın neredeyse yarım asır önce çocukken kaydığı konusunda ısrar eden ve metal tekerlekler ve bir parça kontrplak kullanarak kendi kaykayını yaptığını iddia eden bir bildiri yayınladı.

Belediye başkanının basın sekreteri Bay Levy, o zamanlar kaykay parkları veya Dünya Kaykay Federasyonu olmadığını söyledi. Bay Adams cüruf blokları ve kontrplaktan basit rampalar yaptı. Bay Levy, “Kaykay, düş ve kıçını kaldır” dedi.

Jeffery C. Mays habere katkıda bulundu.