Düğünde rastgele ateş açtı, 2 kişiyi öldürdü, 50 yıl ceza aldı

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Düğünde rastgele ateş açtı, 2 kişiyi öldürdü, 50 yıl ceza aldı Çorum’da, düğünde ruhsatsız tabancayla rastgele ateş açıp, arkadaşı Murat Şahin ile Emin Alparslan’ın vefatına niye olduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan Murat Yılmaz’a , “olası kastla 2 kişinin vefatına niye olma” ve “vahim nitelikte silah kullanma” hatalarından toplam 50 yıl mahpus cezası verildi. Sanık Yılmaz, “Ben vurmuş olamam, şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum; epey üzgünüm” dedi.

DHA’nın aktardığına nazaran olay, geçen yıl kasım ayında, Çorum’un Bayat ilçesine bağlı Tepekutuğun köyünde meydana geldi. Köy meydanındaki düğünde halay çekilirken, tabanca ve otomatik tüfeklerle rastgele ateş açıldı. Silahtan çıkan mermiler, davetlilerden Emin Alparslan ve Murat Şahin’in bedenlerinin çeşitli yerlerine isabet etti. İhbarla düğün alanına sıhhat ve jandarma takımları sevk edildi. Sıhhat takımının birinci müdahalesini yaptığı yaralılar, İskilip Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da Çorum Hitit Üniversitesi Erol Ololdukca Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ameliyata alınan Alparslan ve Şahin, tüm gayretlere karşın kurtarılamadı. Görgü şahitlerinin tabirinden yola çıkan jandarma grupları, müteahhit Murat Yılmaz’ı olayın şüphelisi olarak gözaltına aldı. Yılmaz, Alparslan ile Şahin’in vefatına niye olduğu suçlamasıyla tutuklandı.

DÜĞÜN KAMERASI MANZARALARI DAVA DOSYASINDA

Hakkında “olası kastla 2 insanın vefatına niye olma” hatasından iddianame düzenlenen Murat Yılmaz, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmaya taraf avukatlarının yanı sıra, ölen ve tutuklu sanığın yakınları katıldı. Tutuklu sanık Murat Yılmaz, son savunmasında olayı kendisinin gerçekleştirmediğini öne sürerek, “Ben vurmuş olamam, şayet vurmuşsam ölenlere Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum, epey üzgünüm” dedi.

Dava belgesinde düğün kamerası tarafınca çekilen ve 2 kişinin vurulduğu anlara ait imajlarda yer aldı. Mahkeme heyeti sanığa, “Olası kastla 2 kişinin vefatına niye olma” kabahatinden başka ayrı 22 yıldan toplamda 44 yıl, “vahim nitelikte silah kullanma” cürmünden ise 6 yıl olmak üzere toplamda 50 sene mahpus cezası verdi.

Öte yandan mahkeme daha sonrası adliye koridorlarında sanık ve ölenlerin yakınları içinde arbede yaşandı. Polisin müdahale ettiği şahıslar, adliye dışına çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)