Bu LGBTQ Barınak Direktörü her zaman görev başında

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,870
0
0
Bu LGBTQ Barınak Direktörü her zaman görev başında
Wendy Kaplan, aynı anda 10 gence ev sahipliği yapan ve çoğu transseksüel erkek ve beyaz olmayan kadınlardan oluşan Trinity Place Shelter’ın Direktörüdür ve onlara kalıcı barınma ve kendileri için belirledikleri kariyer veya eğitim hedeflerine rehberlik eder. Bağımsız bir kar amacı gütmeyen sığınak, başlangıçta Manhattan’daki Trinity Lutheran Kilisesi tarafından bir pilot projeydi ve hala Yukarı Batı Yakası’ndaki bodrum katında bulunuyor. Sakinlerin bir buçuk yıla kadar kalmalarına izin verir ve birçok gençlik evi için tipik bir yaş sınırı olan 21 yaşın üzerindekileri kabul eder.

Bir sosyal hizmet uzmanı Bayan Kaplan, işini “9’dan 5’e karşı” olarak tanımladı çünkü sığınma evinin çalışma saatleri gece ve kendisi haftanın yedi günü en azından bir miktar çalışıyor. Şikayet ettiğinden değil. Sakinleri için “Bunlar benim insanlarım” dedi. “Bu benim kalbim.”

51 yaşındaki Bayan Kaplan ve eski bir şef olan 57 yaşındaki Taso Manis, ikisi de Brooklyn, Prospect Heights’ta birlikte yaşadıkları 7 yaşındaki kızı Micah’ın ortak ebeveynleridir.

AİLE ZAMANI Artık Micah okulda olduğuna göre pazar gününü onunla geçireceğim gün olarak düşünüyorum. Onunla daha aktif ve dışarıdayım. Taso’nun sağlık sorunları var ve çoğu gün kendisini rahatsız eden ilaçlar alıyor, bu nedenle ebeveynlik işinin çoğunu evde yapıyor.

NÜFUS 1990’lardan beri kira sabitlenmiş dairemizde yaşıyorum. Aslında buraya Brooklyn’in lezbiyenlerin takıldığı yer olduğunu düşünerek taşınmıştım. Şimdi mahalle çocuk merkezli. Yürümeye başlayan çocuk parkının karşısında oturuyorum. Brooklyn Müzesi ve Prospect Park’ın hemen yanındayız.

YARIŞ PİSTİ Micah’a yeni bir bisiklet aldık ve onu dışarı çıkarmayı dört gözle bekliyor. İki buçuk blok ötedeki Stroud adlı bu parktaydık. Ben yürürken etrafında dönebileceği bir yol var. Bu benim de egzersizim.

Patty, BABA Bazen dönüş yolunda yakındaki küçük Karayip büfelerinden birinde dururuz. Micah, Karayip köftelerini sever – her zaman köri tavuğu alır. Ya da eve geliriz ve Taso, “baba erişte” dediğimiz, temelde tavuk suyunda herhangi bir tür erişte olan şeyi yapar.

BOX İLE EĞLENCE İnsanlarımız olduğunda, mutfağa gitmek için oturma odasına gitmek için yatak odasından geçmek zorundalar. Çok New York. Büyük olduğu için şanslıyız. Şu anda kutularla dolu. Micah’a pek çok hediye aldık ama asıl sevdiği şey, doldurulmuş hayvanları için süslediği kutular.

BARINAK Öğleden sonra sık sık hayvan barınağına gidiyoruz. Micah küçüklüğünden beri benimle. Bir asistan ona yoga öğretti. Orada video oyunlarını da öğrendi.

GIDA ÇALIŞMASI Bir arabamız var, bu yüzden arabayla gidiyoruz ve bazen yol boyunca bir Costco koşusu yapıyorum. Tüm temel şeyleri alıyorum: tavuk, yumurta, hamburger, makarna, granola barlar. İnsanlar da istekte bulunabilir. Sakinlerin istediklerini almaya çalışıyorum; onlara görüldüklerini hissettirmenin bir yolu.

MUTFAK BECERİLERİNİ PAYLAŞIN Sakinler kendi yemeklerini pişiriyor. Bazıları geldiklerinde yemek yapmayı bilmiyorlar, bu yüzden onlara bir kase erişte ve basit, çabuk yapılabilecek şeyler alıyorum. Diğerleri ailelerinde aşçı olmuştur ve becerilerini başkalarına aktarırlar ya da sadece pişirdiklerini paylaşırlar. Bunu görmek her zaman dokunaklıdır.

AKTİVİTELER Gönüllü grupları bazen Pazar günleri resim yapmak, bağış düzenlemek veya mutfakta yardım etmek için gelirler. İnsanlara bir tur atıyorum ve Micah bilgisayar zamanı alıyor. Onu odanın ortasındaki bir masaya oturtuyorum.

AKŞAM YEMEĞİ Yaklaşık üç saat kalıyoruz – bu mükemmel bir zaman. Micah her zaman orada akşam yemeği yemeyi dört gözle bekler. Orada ramen ve şeker pullarını keşfetti. Evde Frosted Flakes yok. Onlar için bu bir zevk.

UYKU ZAMANI HAREKETİ Sonra eve gitmek, kendinizi toparlamak ve okulun bir sonraki gününe hazırlanmak için bir yarış. Micah genellikle arabada uyuyakalır. Onu merdivenlerden yukarı çıkardığımda -bir apartmanın 4. katındayız- saat en az 19:30 ve onu saat 21:00’den önce yatırmanın stresini hissediyorum.

SİLÇE EĞLENCE ZAMANI Yatakta kitap okuruz. Dog Man serisi favorim. Çizgi filmler çok yaratıcı ve eğlenceli ve sizi güldürüyor. Ve okumayı öğrenmesine yardımcı oldu. O kadar kararlı ki kelimeleri deniyor. Bir sürü “Eek! Ah!” Bir sürü kıkırdamanın olduğu aptalca, eğlenceli bir zaman.

TELEFONDA Bir sosyal hizmet görevlisi barınakta kalıyor. Bazen temasa geçiyoruz. Normalde bunu bir yönetici yapardı ama birini işe almakta zorlandım. Bu yüzden telefonum açık ve yanımda uyuyorum. Acil bir durum olursa – ki bu nadirdir – yüzde 100 müsait olmam gerekiyor ve hazırım.