Bolu Dağı’nda 30 km’lik kuyruk: Otomobillerini terk edip gidenler oldu

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Bolu Dağı’nda 30 km’lik kuyruk: Otomobillerini terk edip gidenler oldu Ülkeyi tesiri altına alan kar yağışı Bolu Dağı’nda da ulaşımın aksamasına niye oldu. İstanbul-Ankara TEM ve Devlet Yolu’nda, Gerede ile Düzce içindeki kesim inançlı trafik akışı sağlanana kadar araç geçişlerine kapatıldı. Çift istikametli olarak trafiğe kapatılan yolda yaklaşık 30 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yolun bir daha trafiğe açılmasıyla ilgili çabucak hemen bir açıklama yapılmadı.

‘ARABALARINI TERK EDİP GİDENLER OLDU’

Yaklaşık 4 saattir kelam konusu güzergahta mahsur kaldığını belirten biroldukça kişi, toplumsal medya üzerinden paylaştığı görüntülerle duruma reaksiyon gösterdi.

Mahsur kalanlardan Emre Yıldız, “Yaklaşık 4 saattir Ankara-Bolu yolunda mahsur kaldım. Beşerler otomobillerini terk ediyor ve gidiyorlar. Sağlı sollu olarak otomobiller yollarda kalmış durumda. Kızılay insanlara yardım getirdi. Allah sonumuzu hayreylesin” dedi.

Bir diğer şoför, “İstanbul-Ankara istikametinden yola çıkacak olan arkadaşlar var ise yola çıkmasınlar. Yol Bolu Dağı’nda kapandı. Tüm yetkililer araçları tesislere yönlendirdi. Yola çıkacaklara ihtarda bulunuyorum” diye konuştu.

‘TAM 4 SAATTİR TIPKI NOKTADA BEKLİYORUZ’

İstanbul’dan Ankara istikametinde seyrederken yolda mahsur kaldığını belirten bir araç şoförü de “Yol büsbütün karla kaplanmış, araçlar durmuş vaziyette. Tam 4 saattir tıpkı noktada bekliyoruz. Yolun açılması için ilgilileri arıyoruz. ‘Sabredin açılacak’ diyorlar ancak sebebini bir türlü söylemiyorlar. Bir taraftan kar yağışı devam ediyor. Araçlar karın ortasında kalmış durumda. Maalesef vaziyetimiz bu. Ne vakit açılacağı da aşikâr değil” kelamları ile yaşadıklarını aktardı. (ANKA)