Bir astrolog pazar günlerini nasıl geçirir?

Canan

Global Mod
Global Mod
25 Mar 2021
1,880
0
0
Bir astrolog pazar günlerini nasıl geçirir?
Jeanna Kadlec bir inanandır. Evanjelik kiliseden ayrılmayla ilgili anı kitabı Heretic’in başlığını bulduğunda ne olduğu hakkında bir fikir edinirseniz doğaüstüne ve dikkat etmeye inanıyor. “Gökten şimşek çaktı” dedi.

Iowa’da küçük bir kasabada büyüyen Bayan Kadlec, katı evanjelizm ve muhafazakarlığın kavşağında büyüdü. Anıları, dindar çocukluğunun ve gençliğinin hikayesini ve bir papazın oğluyla nasıl evlendiğini, ancak daha sonra eşcinsel olduğunu fark ettiğini anlatıyor. Evliliği ve kiliseyi terk etmesine rağmen ateist olmadığını söyledi. “Tanrı yokmuş gibi değildim, hiçbir şey yok.”

Bunun yerine Kadlec Hanım tarot okumaya başladı. Tarot ve astrolojinin, kilisede yabancı hissettiren bir şey olan kendi hayatı üzerinde otoriteye sahip olma fikrini kendisine tanıttığını söyleyerek, yetiştirilme tarzının bazı unsurlarının kendisi için önemli olduğunu da sözlerine ekledi. “Hala topluluğa ve manevi bir yaşama öncelik vermeyi seçtim” dedi.

Astrology for Writers adlı haber bülteninin yaratıcısı ve yazarı 35 yaşındaki Bayan Kadlec, tarot okuyucusu olan 37 yaşındaki ortağı Meg Jones Wall ile Brooklyn’in merkezinde yaşıyor.

KABACA ÖĞÜTMEK Çok sevimliyimdir, bu yüzden Meg ve ben muhtemelen yatakta birbirimize sarılırız ama sonunda uyanırız ve güne hemen kahve ve kahvaltıyla başlarım. Kronik migrenim var, bu yüzden onları geciktirmek veya yönetmek için hemen yemek yemek benim için bir zorunluluktur. Önce protein yüklemem gerekiyor, bu yüzden belirli bir tür kaşi gevreği yedim. Ben buna kahvaltı yemeğim diyorum. Sonra genellikle yaklaşık bir saat sonra yumurta veya başka bir protein bazlı yiyecek yerim. Bu beni iyi bir migren günü için oldukça iyi ayarlar.

KARTLAR Kahve ve kahvaltı hazır olur olmaz Meg ve ben birbirimize tarot bakıyoruz. Birimiz, bu günlerde genellikle Modern Cadı Tarot destesi olan desteyi seçiyor. İkimiz de haritaları çok farklı okuyoruz. Meg’in harika bir karıştırma yöntemi var, kartları gerçekten çekmeden önce kutsuyor, bu arada rutin sevgime rağmen, sadece karıştırma sırasında ortaya çıkan kartları düzensiz bir şekilde okuyorum. Aslında Mart’ta budalayı Bulmak adında harika bir tarot kitabı çıkıyor. Bazen olup biten bir şeyin bir saatlik analizine dönüşür ve günün başında derinlere dalabiliriz. Son derece eşcinsel.

DIŞTAN Korku yürüyüşü yapıyorum. Evden çıkmak aklı başında kalmama yardımcı oluyor. Çok samimi bir mahallede yaşıyorum. Daha geçen hafta, ikimiz de günlük yürüyüşlerimizde ortak Twitter ortaklarımdan biriyle tanıştım ve ‘Oh, yürüyüşümü yapıyorum’ gibiydi. ‘Ben de yürüyüşe çıkarım.’” Durun, sarılın, ciyaklayın, devam edin.

YEMEK TEKLİFLERİ Bu yüzden evimizdeki türbelerle ben ilgileneceğim. Buna atalarım için sahip olduklarım da dahildir. Brooklyn Kolache’ye uğrayacağım. Ailem Çek ve büyükbabam, büyürken her zaman sahip olduğum içi dolgulu açık hamur işleri olan kolaları yapardı. Pazar günleri, atalarımdan kalma sunağıma koymak için tatlı bir peynir veya haşhaş tohumu kola almaya ve adaklarımdan biri olarak bir iki gün orada yaşamasına izin vermeye çalışıyorum. Sadece kontrol etmek ve merhaba demek, seni seviyorum, seni düşünmek. Onları atalarım için aldığımda geleneksel tatları alıyorum ama Meg pastırma, yumurta ve peynir kolasını seviyor.

ARAMA Greenlight, Cafe con Libros veya The Word is Change gibi yerel kitapçılarımızdan birine gidip yeniliklere bakabilirim. Son zamanlarda The Word is Change’i gerçekten seviyoruz çünkü aynı zamanda bir antika kitapçı dükkanı ve çok sayıda debriyaj, kullanılmış, vintage-esque başlığı olan bir mağazayı seviyorum. Oraya son gittiğimde, 1990’lardan kalma, Erica Rand’ın Barbie’nin Queer Aksesuarları adlı queer teorisi üzerine bir kitap satın aldım. Bu benim işim. Ben barbie’ye ve aynı zamanda queer barbie’ye takıntılı, çok rujlu bir lezbiyen adamım.

YEMEK ŞİRKETİ Bir arkadaşımla buluşursam, bunları birlikte yapabiliriz ya da şu anda Thierry Mugler sergisi var gibi yeni sergilerden birini görmek için Brooklyn Müzesi’ne gidebiliriz. Meg ve ben, arkadaşlarımızı Brooklyn Müzesi’ne götürmeyi seviyoruz. Beni ziyaret eden birçok arkadaşım The Dinner Party’nin Brooklyn Müzesi’nde olduğunu bilmiyor. Biriyle ilk kez bir akşam yemeği partisine gitmek çok ruhani hissettiriyor. Her gittiğimde yeni isimler görüyorum.

KOMBİNE YÜKÜMLÜLÜĞÜ Ondan sonra gün boyunca koşmayı bitirdim ve eve doğru yola çıktım. Meg genellikle akşam yemeği pişirir. Yemek yapmayı seven ve beni böyle şımartan bir partnerim olduğu için çok şanslıyım. Bulaşıkları yıkamanın çok basit bir uzlaşma olduğunu düşünüyorum. Meg harika bir lazanya yapar. Bu, insanların geldiği yiyecek. Ayrıca benim için istiridyeleri tamamen kurtardı. Ondan nefret ederdim ama nasıl pişiriyor, bana ışığı gösterdi. Gerçekten harika portakal şarapları veya yerel şarap mağazamızın önerdiği her şeyi içmeyi seviyoruz.

SIĞINAK Oturma odamıza gidiyoruz. Critical Role ve Dimension 20 gibi senaryosuz birçok Dungeons & Dragons şovunu gerçekten seviyoruz ve onları televizyonda izliyoruz. Akşam için çok atmosferik bir atmosfere sahibiz. Bir milyon mum yakıyoruz. Bu çok metodik bir süreç. Ritüel büyük bir kelime olabilir, ancak çok basit olabileceğini çok erken öğrendim. Sadece bir mum yakılabilir. Aynı şekilde Migrenlerimle gerçekten parlak ışıklarla baş edemiyorum. Her yerde uzun siyah sütun mumlarımız ve taze çiçeklerimiz var. Sadece çok kadınsı ve çok romantik hissettiriyor. Bir bakıma bizim sığınağımız gibi.

SORUNUN BİR KISMI Vücudum bana saat 10’da yatma vakti olduğunu söylüyor. ben bir nanayım Lezbiyen barları ölüyor ve ben sorunun bir parçasıyım. Bu yüzden cilt bakımı rutini yapıyorum ve muhtemelen hayran kurgusu okuyacağım. Birçok fandom hakkında çok şey okudum. Mumları üfleriz ve söndürdüğümüzde çok yorgun olurum. Onları yakıp izlemek çok güzel ve sonra onları söndürdüğümüzde çok yoruluyoruz.

Pazar Rutini okuyucuları, Jeanna Kadlec’i Twitter’da veya @jeannakadlec Instagram’da takip edebilir.