Bel fıtığı resen güzelleşebilir mi?

SeviYorum

New member
19 Eki 2020
680
0
0
Bel fıtığı resen güzelleşebilir mi? Tıpkı soruyu, “Bel fıtığı bizatihi geçer mi?” yahut “Disk fıtığı kendi kendine güzelleşebilir mi?” yahut “Disk hernisi zaten geçer mi?” diye de sorabiliriz. Birtakım hastalarda bel ve boyun fıtıklarının tabiatıyla, yani rastgele bir ilaç yahut fizik tedavi kullanmaksızın iyileşebildiğini; daha 20 yıl evvel dünyada birinci kere fark edip milletlerarası bilim dünyasını haberdar eden ben oldum. Olağan ki hiçbir sorun yaşamadan aylar ortasında giderek güzelleşen bu şanslı hastalar binlerce hasta içinde yalnızca bir kaç kişi idi… Unutmamak gerekir ki, tabiplerin teşhis ve tedavi imkanları lakin son 50 yıl ortasında gelişmiş olsa da; beşerler binlerce yıldır bel yahut boyun fıtığı oluyorlardı. hiçbir tedavi talihi olmayan bu hastaların kol yahut bacaklarında felçler gelişiyor ve sonuçta tabiri caizse sonları ölünce ağrı da geçiyordu.

Günümüzde hiç kimsenin felç olma riskini göze alabileceğini sanmıyorum. Dahası günümüzde hiç kimsenin, küçük bir baht ta olsa kendi kendine düzgünleşme umudu ile aylarca faal hayatından uzak kalabileceğini de sanmıyorum. Yani, unutun gitsin…