ANGELINA JOLIE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEKİ MİSYONUNDAN AYRILDI

Bilgin

Global Mod
Global Mod
18 Eki 2020
558
0
16
ANGELINA JOLIE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’DEKİ MİSYONUNDAN AYRILDI Yirmi sene boyunca Birleşmiş Milletler’in Mülteciler departmanında bakılırsav yapan Angelina Jolie, 2012’de de Özel Elçisi olduğu kurumdan ayrıldığını duyurdu. “Bugün Birleşmiş Milletler’in Mülteci Bölümü’nden ayrılıyorum” yazarak bir Instagram paylaşımı yapan Jolie, “Birleşmiş Milletler’in yaptığı biroldukca işe inanıyorum, bilhassa de acil yardım yoluyla kurtardığı hayatlara inanıyorum. UNHCR, her gün insanların hayatlarında fark yaratan mükemmel beşerlerle dolu. Mülteciler dünyada en çok hayran olduğum beşerler ve hayatımın geri kalanını onlarla çalışmaya adadım. Artık, çatışmalardan en direkt etkilenen ve onlara en büyük sesi veren insanların önderlik ettiği kuruluşlarla çalışacağım” diye ekledi.

Birleşmiş Milletler Mülteci Örgütü yöneticisi Filippo Grandi, Jolie’nin UNHCR’nin uzun müddettir fazlaca kıymetli bir iş birlikçisi olduğunun altını çizerken, “Onlarca yıllık hizmeti, taahhüdü ve mülteciler ve kaçmak zorunda kalan beşerler için yarattığı fark için ona minnettarız. UNHCR’de geçirdiği uzun ve başarılı bir müddetnin akabinde, rolünü değiştirme ve sonucunı destekleme isteğini takdir ediyorum. Mülteci davasının kalbinde kalacağını biliyorum ve tıpkı tutku ve ilgiyi daha geniş bir insani yardım portföyüne göstereceğinden eminim. Arkadaşlığımızın devamını dört gözle bekliyorum” dedi.

Birleşmiş Milletler’in son devirlerindeki çalışmalarından mutlu olmadığı düşünülen Jolie, 2019’daki konuşmasında, “Sivillere yönelik hücumları yasaklayan savaş maddelerinin bariz bir biçimde hiçe sayıldığı bir vakitte yaşıyoruz. Dünyanın biroldukca yerinde taban insanlık standartlarını sürdürmekten aciz görünüyoruz” demişti.