Ali Babacan: Erdoğan paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi

bencede

Active member
12 Eki 2020
5,542
0
36
Ali Babacan: Erdoğan paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi 2005 yılında paradan 6 sıfır atılarak, Yeni Türk Lirası banknotlar tedavüle girdi. Erdoğan’ın, Babacan’a yönelik ‘6 sıfır’ tenkitleri geçtiğimiz günlerde gündem oldu. Erdoğan’ın paradaki sıfırların kendi talimatıyla atıldığını öne sürdü.

FOX TV’de İlker Karagöz’le Çalar Saat programında gündeme ait açıklamalarda bulunan Ali Babacan, Erdoğan’ın paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendiğini söylemiş oldu.

Babacan, şunları kaydetti:

“Paradan 6 sıfırı biz attık diyor. Paradan 6 sıfır atılacağını gazetelerden öğrendi. Bana sordu sonraki gün, ‘Ya bu ne’ dedi, ‘Paradan 6 sıfır mı atıyorsunuz?’ dedi. Ben de ‘evet’ dedim. ‘Keşke söyleseydin de ben açıklasaydım niçin sen deklare ettin’ dedi.

Paradan 6 sıfır atma merasimini biz Merkez Bankası’nda yaptık. Bugün bu biçimde bir şey olsa, merasim Merkez Bankası’nda mı yapılır yoksa külliyede mi yapılır? Bunu kendisini kınamak için söylemiyorum. Devletin başındaki kişi her şeyi bilmek, her şeye burnunu sokmak zorunda değil. Devletin başındaki kişinin yapacağı iş, ehil ve dürüst takımları kilit yerlere koyacak ve genel uyum sağlayacak o kadar.”